رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۲۰۰۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دشتستان در نوروز انجام گرفته است

14 فروردين 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون دو هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دشتستان انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست افزود: در راستای کنترل و جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور ۳۶ بازرس در سطح شهرستان اجرا شده است.
خویشدوست تصریح کرد: در همین راستا، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از ۲۴ اسفندماه تا ۱۳ فروردین در حدود دو هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه، رستوران‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، آجیل‌فروشی و همچنین اماکن عمومی مانند پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی و پمپ‌بنزین‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام داده‌اند.
وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام‌شده که با هدف آموزش و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافرین انجام گرفت، یک واحد صنفی پلمپ، ۲۶ صنف و اماکن دارای مشکلات بهداشتی، اخطاریه دریافت کرده‌اند و ۴۱ متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
خویشدوست همچنین اظهار کرد: در همین مدت بیش از ۲۴۳ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری و معدوم گردید و با توجه به اهمیت سلامت آب، هزار و 261 کلر سنجی، ۷۶ مورد نمونه برداری میکروبی آب و ۷۹۵ سنجش پرتابل بر روی مواد غذایی انجام گرفته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به بررسی و پیگیری فوری بیش از ۷ مورد خبر و شکایت مردمی در سامانه ۱۹۰ در همین دوره زمانی، از شهروندان خواست، مشکلات بهداشتی را از طریق سامانه ۱۹۰ به شبکه بهداشت و درمان اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     نوروز.1402     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >