رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۲۶ هزار خدمت درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت در طرح سلامت نوروزی دردشتستان ارائه شده است

14 فروردين 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون در حدود ۲۶ هزارخدمت درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان به شهروندان و مسافرین نوروزی ارائه شده است.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه سال گذشت آغاز تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۲ ادامه داشته است و در این مدت به مسافرین و شهروندان در حدود ۲۵ هزار و ۹۸۷ نفر خدمت درمانی ارائه‌شده است.
خویشدوست تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز مانند سال‌های گذشته، علاوه بر ۸ مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی ۵ مرکز به‌صورت معین در شهر برازجان، روستاهای نظر آقا و رود فاریاب خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعین ارائه کرده‌اند.
وی همچنین بیان کرد: با توجه اوج بیماری‌های حاد تنفسی بار مراجعات در بخش درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیشتر بوده است و در حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر به پزشک عمومی مراجعه کرده‌اند و ۱۰ هزارنفر نیز از خدمات بالینی (تزریقات و پانسمان) بهره‌مند شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: در این ایام آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی فعال بوده و به ۱۳ هزار و ۶۰ نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است.
خویشدوست اظهار کرد: واحدهای دندانپزشکی مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت نیز به ۳۰۰ نفر خدمات دهان و دندان با تعرفه دولتی ارائه کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتستان علاوه بر کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها، ۵ مطب پزشک عمومی و ۵ داروخانه شبانه‌روزی در ایام تعطیل فعال بوده‌اند و از طریق بیلبورد و فضای مجازی به مردم اطلاع‌رسانی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ولایت نیز از تاریخ ۲۹ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ طبق برنامه زمان‌بندی‌شده خدمات تخصصی به مراجعین ارائه می‌دهند و بیماران با مراجعه به این مرکز خدمات تخصصی با تعرفه دولتی دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     نوروز.1402     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >