معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تشخیص و درمان سالانه هزار بیمار در مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر

21 فروردين 1402
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر یکی از ۲۰۰ مرکز پزشکی هسته‌ای فعال در کشور است که سالانه اقدام به تشخیص و درمان هزار بیمار در استان می‌کند.

دکتر اکرم فرهادی روز یکشنبه اظهار داشت: مرکز تحقیقات و پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر در مساحتی به وسعت هزار مترمربع در ۲ بخش پیش بالینی و بالینی از سال ۱۳۸۶ در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر راه‌اندازی شده تا به کارهای تشخیصی و درمانی بیماران بپردازد.
وی اضافه کرد: انواع سرطان‌ها، تومورها، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های التهابی مغز مانند آلزایمر و پارکینسون به‌صورت مولکولی در این مرکز تشخیص داده می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور در اسفند سال ۱۴۰۱ به استان بوشهر، طرح توسعه و تجهیز مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر با نصب دستگاه پت سی‌تی‌اسکن و با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شد.
وی افزود: دستگاه تصویربرداری پت سی‌تی‌اسکن به‌عنوان یک روش تشخیصی پزشکی پیشرفته در این مرکز نصب‌شده است که سیستم عملکرد ارگان‌ها را به تصویر می‌کشد.
دکتر فرهادی اضافه کرد: این روش اطلاعات بسیار ارزشمندی از وضعیت اولیه تومورهای بدخیم و میزان گسترش موضعی آن‌ها در بدن فراهم می‌کند که راهنمای بسیار مفید پزشک معالج برای انتخاب مناسب‌ترین روش درمانی است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در نظر است برای توسعه مرکز پزشکی هسته‌ای بخش رادیو دارویی و آزمایشگاه تخصصی رادیو دارویی به‌عنوان یکی از پیوست‌های پزشکی هسته‌ای فراهم شود تا استقلال بیشتری در حوزه تشخیص و درمان فراهم شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.فناوری.هسته‌ای     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >