مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت جم؛
بالغ‌بر 25 هزار خدمت دندانپزشکی در سال 1401 ارائه شد

26 فروردين 1402
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان جم گفت: در سال 1401 بالغ‌بر 25 هزار خدمت دندانپزشکی از جمله معاینه دهان و دندان، پالپوتومی، ترمیم، جرم‌گیری، فلوراید تراپی و کشیدن دندان برای شهروندان جمی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ اعظم نیکخواه در حاشیه تجلیل از دندانپزشکان مرکز امیرالمومنین(ع) شهر جم اظهار داشت: بیماری‌های دهان و دندان بخصوص پوسیدگی‌های دندانی شایع‌ترین اختلالات در سطح جهان به شمار می‌آید که ناشی از عدم رعایت بهداشت فردی و عوامل زیان‌آور محیطی می‌باشد.
نیکخواه بابیان اینکه هدف برنامه کشوری بهداشت دهان و دندان ارتقای سلامت دهان و دندان از طریق افزایش آگاهی مردم و بهبود کمی و کیفی خدمات می‌باشد افزود: در این برنامه سه گروه هدف عمده شامل زنان باردار و شیرده، کودکان زیر 6 سال و کودکان6 تا 14سال می‌باشد.
وی با تأکید بر اینکه دندان‌های سالم نقش مهمی در تغذیه، رشد و تکامل، و سلامت عمومی بدن فرد دارد گفت: ابتلا به بیماری‌های قلبی،گوارشی، ریوی، کلیوی، سکته مغزی، زایمان زودرس و تولد کودکان کم‌وزن از جمله مشکلاتی است که از طریق کانون‌های عفونی لثه و دندان ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به  اینکه دو مرکز دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان جم فعال می‌باشد افزود: این دو مرکز خدمات متعدد درمانی و بهداشتی از جمله فیشورسیلانت تراپی، وارنیش فلوارید تراپی، جرم‌گیری، پالپوتومی، رادیوگرافی‌های تک دندان، ترمیم دندان شیری و دائمی، درمان پالپ زنده و کشیدن دندان‌های عفونی غیرقابل نگهداري را انجام می‌دهند.
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت جم از ارائه بالغ‌بر 25 هزار خدمت دندانپزشکی در سال گذشته برای مراجعه‌کنندگان خبر داد و تصریح کرد: عمده این خدمات شامل معاینه دهان و دندان، پالپوتومی، ترمیم، جرم‌گیری، فلوراید تراپی و کشیدن دندان می‌باشد که در سال گذشته برای شهروندان جمی انجام شد.
گفتنی است به مناسبت فرارسیدن روز 23 فرودین، روز دندانپزشک، با حضور رییس شبکه از دندانپزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان جم تجلیل شد.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.دندانپزشک     اعظم.نیکخواه     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   26 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >