معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
متولی نظام سلامت وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند/ اصل تولیت در نظام سلامت بایستی حفظ شود

29 فروردين 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه متولی نظام سلامت وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند گفت: اصل تولیت در نظام سلامت از کارکردهای اصلی آن است که بایستی حفظ شود.

دکتر احمد یزدان‌پناه در نشست با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بخش سلامت سازمان‌های مختلفی با اهداف متفاوت در این حوزه ورود کرده‌اند، بایستی این خدمات ضمن حفظ تولیت در راستای سطح‌بندی توسعه یابد.
وی تصریح کرد: از سویی به‌منظور حفاظت مالی شهروندان و رعایت عدالت در دسترسی، این سازمان‌ها با تعرفه‌های یکسان ارائه خدمت کنند تا ضمن حمایت از مرکز دانشگاهی جلوی ازهم‌گسیختگی سیستم ارائه خدمات گرفته شود.
دکتر یزدان پناه تقویت نیروی انسانی در بیمارستان‌ها به‌منظور توسعه تخت‌های بیمارستان را حائز اهمیت دانسته و بیان داشت: متأسفانه شاخص نیروی انسانی پرستاری در بیمارستان‌های دانشگاه با میانگین کشوری فاصله دارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با توجه به تأثیر مستقیم این شاخص بر کیفیت ارائه خدمات، لازم است نیروی انسانی موجود حفظ و نسبت به جذب و به‌کارگیری نیروهای جدید اهتمام ورزید که در این راستا به دنبال اخذ مجوزهایی از سوی وزارت برای جذب نیروی انسانی به‌ویژه در حوزه پرستاری هستیم.
دکتر زهرا السادات جلالیان رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گزارشی از وضعیت بیمارستان ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه این مرکز کل استان را پوشش می‌دهد لازم است حمایت‌های بیشتری از سوی مسئولین صورت گیرد که مهم‌ترین مشکل توسعه‌ای بخش‌های جدید، کمبود نیروی پرستاری است.
در این نشست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عملکرد معاونت در حوزه بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ را در 3 محور اقدامات صورت گرفته، برنامه‌های توسعه‌ای و چالش‌ها و مشکلات موجود نیز تشریح کرد.

انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     نماینده.مجلس     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >