توزیع بیش از 41 هزار مکمل آهن و مکمل مگادوز ویتامین D در بین دانش‌آموزان تنگستانی

6 ارديبهشت 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در طرح مکمل یاری مکمل مگادوز ویتامین D و مکمل آهن در شهرستان تنگستان ، 27 هزار و 200 قرص ویتامین D و 14 هزار و 500 قرص آهن بین دانش‌آموزان تنگستانی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ مهندس فرامرز صیادی، آهن و ویتامین D را از مهم‌ترین نیازهای بدن به‌ویژه گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال دانست و بیان داشت: کمبود هر یک از این مواد عوارضی برای بدن به همراه خواهد داشت که کم‌خونی و پیامدهای ناشی از آن از دلایل کمبود آهن در بدن است.
وی ادامه داد: مطابق برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هرساله طرح مکمل یاری ویتامین D برای دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه ماهانه یک قرص تا ۹ ماه و مکمل‌ آهن به‌صورت هفتگی یک عدد تا چهار ماه در سطح مدارس انجام می‌شود.
مهندس صیادی هدف از اجرای این طرح ملی را افزایش ذخایر آهن و کاهش احتمالی ابتلا به کم‌خونی در دختران با مصرف مکمل آهن دانست و گفت: با مصرف مکمل‌ ویتامین D در این گروه سنی احتمال ابتلا به پوکی استخوان ، دیابت ، ام‌اس و افسردگی در سنین بزرگ‌سالی در جامعه کاهش خواهد یافت.
مهندس صیادی اظهار داشت: در حال حاضر 4 هزار و 171 دانش‌آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه اول و 2 هزار 552 دانش‌آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه دوم در تنگستان مکمل مگادوز ویتامین D و 3 هزار و 422 دانش‌آموز دختر مکمل آهن را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     معاون.بهداشتی     مهندس.فرامرز.صیادی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >