اولین اتاق مشاوره شیردهی در شهرستان گناوه افتتاح شد

6 ارديبهشت 1402
اولین واحد مشاوره شیردهی در مرکز خدمات جامع سلامت سیداالشهداء (ع) در شهرستان گناوه افتتاح شد.

سلامت نوزادان تازه متولد شده بیش از هر چیز دیگر ذهن پدر و مادر را به خود مشغول می‌کند که دلیل آن نداشتن اطلاعات کافی است. لذا مراجعه به‌موقع به مشاور شیردهی در همان روزهای ابتدایی کمک بسیاری به کاهش مشکلات شیردهی، کاهش نگرانی والدین و در نتیجه سلامت نوزاد خواهد نمود.
اتاق مشاوره شیردهی یک فضای مناسب برای ارائه آموزش در خصوص وضعیت‌های مناسب شیردهی، روش صحیح شیردهی، شیردهی در شرایط خاص (مثل دو قلویی، شکاف کام و ...) و همچنین برطرف نمودن مشکلات شیردهی که مادر و نوزاد با آن درگیر هستند، صورت می‌گیرد.
از اولین مراقبت نوزادان (سه تا ۵ روزگی) ارزیابی تغذیه با شیر مادر توسط مراقب سلامت انجام شده و در صورتی که طبق دستورالعمل در گروه نیازمند ارجاع به مشاور شیردهی قرار گیرد، به مشاور شیردهی ارجاع تا مشاوره کامل، دقیق‌تر و تخصصی دریافت کنند. همچنین برای بهره‌مندی از تجهیزاتی مانند شیردوش برقی و وسایل کمکی دیگر به کارشناس مشاور شیردهی مراجعه نماید. امید است با برداشتن این گام در آینده شاهد اثرات مثبت آن در بهبود روند تغذیه با شیر مادر باشیم.
اتاق مشاوره شیردهی به‌صورت حضوری و غیر حضوری در تمام ایام هفته به غیر از تعطیلات رسمی در ساعات اداری با شماره تلفن 07733135099 آماده ارائه خدمات است.
انتهای پیام/کلمات کلیدی:
افتتاح     اتاق.مشاوره.شیردهی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >