فرماندار دشتستان:
پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطف حوزه سلامت و پزشکی در ایران است

9 ارديبهشت 1402
فرماندار دشتستان گفت: پس از وقوع انقلاب اسلامی، اهتمام خاصی نسبت به حوزه بهداشت و درمان صورت گرفت و باید گفت نقطه عطف تحول در پزشکی و سلامت پس از انقلاب شکوهمند اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ احمد بنافی در مراسم نواخته شدن زنگ سلامت اظهار کرد: اسلام جایگاه رفیعی برای سلامت جامعه قرار داده و به ابعاد مختلف این حوزه ازجمله سلامت روح و روان نیز اهمیت فراوان قائل شده است
بنافی افزود: مفاخر بزرگ اسلامی مثل ابن‌سینا و زکریای رازی پیش از عصر رنسانس در اروپا اقدامات ارزنده‌ای در حوزه سلامت و پزشکی داشته‌اند
فرماندار دشتستان در بخش دیگری از بیانات خود با اعلام اینکه وقوع انقلاب اسلامی زمینه‌ساز تحولات بزرگ در عرصه سلامت و بهداشت عمومی شد ابراز داشت: قبل از انقلاب امید به زندگی زیر ۵۰ سال بود ولی در حال حاضر بالای ۷۰ سال است.
بنافی افزود: قبل از انقلاب حدود ۵۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود داشت ولی در حال حاضر بیش از ۱۵۷ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه فنّاوری پزشکی و درمانی قبل از انقلاب حدود ۳ درصد در داخل کشور بود ولی بحمدالله با تلاش نخبگان و متخصصان در حال حاضر بیش از ۹۶ درصد این فنّاوری در داخل اتفاق می‌افتد.
فرماندار دشتستان از اختصاص ۲۶۰ میلیارد تومان در سفر ریاست محترم جمهور به استان بوشهر جهت تکمیل سازه بیمارستان ۱۷ شهریور خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن این بیمارستان تکمیل و به مردم شهرستان خدمات‌رسانی نماید.
بنافی تصریح کرد: اورژانس بیمارستان شهید گنجی نیز توسعه می‌یابد و تلاش ما این است مراکز در حال احداث جامع سلامت شهرستان نیز در اسرع وقت و با بهترین کیفیت تقدیم مردم شود.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: باوجود تمامی مشکلات، چشم‌انداز توسعه حوزه سلامت شهرستان بسیار روشن است و ان‌شاءالله با تلاش همه‌جانبه فعالان این عرصه و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی با شبکه بهداشت و درمان شاهد ارتقای خدمات‌رسانی به مردم خوب شهرستان باشیم.
بنافی بیان کرد: انتظار دارم با توجه به شعار سال، سلامت برای همه با پزشکی خانواده، همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان نهایت همکاری و همراهی لازم با خادمین نظام سلامت در ترویج و نهادینه‌سازی بهداشت و سلامت به‌ویژه در طول هفته موردنظر را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
زنگ.سلامت     فرماندار     احمد.بنافی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >