رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
نقش تعیین‌کننده‌ پایگاه مراقبت مرزی در جلوگیری از ورود بیماری‌ها

13 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: پایگاه مراقبت مرزی نقش تعیین‌کننده‌ای در جلوگیری از ورود بیماری‌ها به کشور را دارا است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی در بازدید از پایگاه مراقبت مرزی بندر دلوار و بوالخیر بیان داشت: وجود یک نظام مراقبت بهداشتی کارآمد در پایگاه مراقبت مرزی جهت جلوگیری از ورود بیماری‌های به کشور ضروری است.
وی ادامه داد: وضعیت اجتماعی اقتصادی مناطق مرزی کشورهای همسایه و تأمین نیازهای ایران از این مبادی، باعث افزایش تبادل مرزی گردیده که خود می‌تواند مخاطرات عدیده‌ای را متوجه سلامتی مردم نماید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: هدف کلی مراقبت‌های بهداشتی مرزی حصول اطمینان از سلامت مسافرین و ملوانانی است که به هر دلیل به کشورهای دیگر سفر می‌کنند.
رفیعی تأکید کرد: باید به نقش پایگاه مراقبت مرزی با دیدی بازتر و وسیعت تر نگاه و با تجهیز این پایگاه‌ها بیش‌ازپیش آن را موردتوجه قرارداد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: در دوران شیوع بیماری کرونا و پس‌ازآن در هنگامی‌که خطر پشه آئودوس سلامت مردم را تهدید می‌کرد، پایگاه مراقبت مرزی نقش خود را به‌خوبی ایفا کرد و اهمیت وجود این پایگاه‌ها در مبادی مرزی کشور، بیش‌ازپیش مشخص گردید.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     پایگاه.مراقبت.مرزی     بندر.دلوار     بوالخیر     ماه.زرفشون.رفیعی    

تاریخ بروز رسانی:   13 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >