معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
توانمندسازی پرستاران مهم‌ترین گام برای پیشگیری از بیماری‌ها است/ گزارش تصویری

24 ارديبهشت 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توانمندسازی پرستاران مهم‌ترین گام برای پیشگیری از بیماری‌ها است.

دکتر احمد یزدان پناه در حاشیه نشست توانمندسازی مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی اظهار داشت: هشتمین نشست توانمندسازی مدیران دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر با رویکرد ارتباطات سازمانی در پرستاری در سال ۱۴۰۲ به همت و یاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی درمانی علامه بلادی دانشگاه برگزار شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: توانمندسازی در پرستاران به سه دسته تقسیم می‌شود، توانمندسازی شخصی، توانمندسازی جمعی و فرهنگ و ساختار سازمانی است که در توانمندسازی شخصی سه امر مهم وجود دارد که داشتن اقتدار، اعتمادبه‌نفس حرفه‌ای و استفاده از دانش و مهارت‌های حرفه‌ای است و این سه رکن باعث می‌شود که پرستار قدرتمند و باعث اعتمادبه‌نفس در پرستاران می‌شود.
وی افزود: وحدت در پرستاران و جمع شدن در سازمان‌های پرستاری راهی مؤثر برای قدرت حرفه‌ای پرستاران است و هم‌چنین فرهنگ و ساختار سیستم مراقبت‌های پرستاری بهداشتی، یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که توانایی پرستاران را در احساس توانمندسازی تسهیل یا مهار می‌کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: جهت توانمندسازی و حس قدرت در پرستاران، مدیران هر مرکز نقش بسزایی داشته که با تدبیر و روش‌های مختلف مدیریتی باید بتوانند این سه امر مهم را در پرستاران کنترل کرده و باعث ایجاد انگیزه و اعتمادبه‌نفس و همچنین تقویت فرهنگ‌سازمانی در این شوند.
دکتر یزدان پناه با تقدیر و تشکر از اساتید دانشگاه شهید بهشتی و بقیه‌الله تهران خاطرنشان کرد: این کارگاه به مدت ۲روز برگزار شد که حیطه آموزشی در این کارگاه حول محور ارتقا رفتار مدنی در پرستاری، ارتباطات سازمانی، انگیزش شغلی، راهکارهای توسعه، مدیریت تغییر و تحول و هوش هیجانی، اهمیت و راهکارهای توسعه توسط مدرسین و چراهای اخلاقی در سازمان، فنون مذاکره و بودجه‌ریزی آموزش داده شد.
تدوین این کارگاه توسط دکتر برهانی، جناب ثقفی، دکتر علی نژاد، دکتر صدوقی صورت گرفت و در انتهای روز دوم کارگاه از پرستاران نمونه هر مرکز با اهدا لوح و جوایز نقدی تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام/ع.چ ۲۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     توانمندسازی.مدیران.پرستاری     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     معاونت.درمان        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >