برپایی ایستگاه سلامتی برای شهروندان ساکن در روستاهای احمدی و دویره

7 خرداد 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ایستگاه سلامتی برای شهروندان ساکن در روستاهای احمدی و دویره شهرستان بوشهر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ حمید حبیبی نیا اعلام داشت: هم‌زمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، دهه کرامت و هفته ملی جمعیت، مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت برای شهروندان ساکن در روستاهای احمدی و دویره نمود.
وی اضافه داشت: در این ایستگاه سلامت که در دبستان پسرانه حکمت دویره و با حضور متخصصان زنان، اطفال، داخلی، دندان‌پزشک، پزشک عمومی و کارشناسان تغذیه و روانشناسی برپا شد با استقبال جمع کثیری از شهروندان این روستاها همراه شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: از میان مراجعه‌کنندگان به این ایستگاه سلامت ۴۳ نفر به متخصص داخلی، ۳۲ نفر به متخصص زنان، ۱۹ نفر به متخصص اطفال، ۴۲ نفر پزشک عمومی، ۴۰ نفر به دندانپزشکی مراجعه نموده ونیز ۳۸ نفر خدمات تغذیه‌ای و ۱۰ نفر خدمات روانشناسی دریافت کردند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این ایستگاه برگزارکنندگان علاوه بر اطلاع‌رسانی و معرفی عوامل پرخطر در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون بالا و دیابت، در قالب دو ایستگاه جهت خانم‌ها و آقایان و با هدف غربالگری مراجعه‌کنندگان با اندازه‌گیری توده بدنی، قد و وزن، اندازه‌گیری فشارخون، به مناسبت روز جهانی فشارخون فعالیت کردند.
در حین اجرای این مراسم به‌منظور فرهنگ‌سازی و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با حضور رئیس مرکز بهداشت استان، بخشدار بخش مرکزی و نماینده ولی‌فقیه در استان از خانواده‌هایی که اهتمام ویژه‌ای به فرزند آوری داشته‌اند قدردانی شد و خانواده‌های سه فرزند و بیشتر با اهدای جوایز نقدی و لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >