رونمایی از کتاب بین‌المللی دانشمند پزشکی هسته‌ای بوشهری

8 خرداد 1402
کتاب Radiology‐Nuclear Medicine Diagnostic Imaging: A Correlative Approach (تصویربرداری تشخیصی - رادیولوژی و طب هسته‌ای) که توسط دانشمند پزشکی هسته‌ای بوشهری به همراه تیم بین‌المللی به رشته تحریر در آمده و توسط معروف‌ترین ناشر پزشکی جهان به چاپ رسیده است در فرهنگستان علوم پزشکی ایران واحد جنوب کشور رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس، کتاب تصویربرداری تشخیصی - رادیولوژی و طب هسته‌ای که پروفسور مجید اسدی به‌عنوان یکی از سه ویراستار اصلی کتاب است و توسط انتشارات وایلی که معروف‌ترین ناشر کتب پزشکی جهان به چاپ رسیده است، در جلسه عمومی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران واحد جنوب رونمایی شد.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر درباره اهمیّت این کتاب بین‌المللی پزشکی گفت: این اثر ارزنده علمی شامل ۳۲٫ فصل و حدود ۹۰۰ صفحه و حاوی بیش از ۶۰۰ تصویر رنگی است و در این کتاب تمام مباحث مربوط به روش‌های تصویربرداری پیشرفته و حتی استفاده از هوش مصنوعی در تصویربرداری را نیز در بر می‌گیرد.
پروفسور مجید اسدی با اشاره به توانمندی‌های مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس اضافه کرد: این کتاب که مرجع رادیولوژی و پزشکی هسته‌ای است توسط تیم سه نفره‌ای شامل دو نفر از اساتید بخش رادیولوژی دانشگاه USC کالیفرنیا آمریکا و بنده با مشارکت ۱۵۰ متخصص مطرح و تراز اول این رشته در جهان به نگارش درآمده است و در سراسر جهان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: با استناد به نظرات و پیشنهاد‌های متخصصان پزشکی جهان، استفاده از کتاب تصویربرداری تشخیصی - رادیولوژی و طب هسته‌ای که شامل آخرین روش‌های تصویربرداری، تصاویر بالینی و اطلاعات بیشتر درباره تشخیص و درمان بیماری‌ها است را به همه متخصصان پزشکی، دانشجویان پزشکی و کسانی که به تصویربرداری پزشکی علاقه‌مند هستند، توصیه می‌کنم.
پروفسور مجید اسدی از دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دارای مدارک تخصص در رشته طب هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی و فلوشیپ پت سی‌تی از دانشگاه استنفورد و هاروارد آمریکا است و تاکنون ۷ کتاب بین‌المللی و نیز بیش از ۳۰۰ مقاله بین‌المللی و داخلی را به چاپ رسانده است. این دانشمند پزشکی هسته‌ای بوشهری، استاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، عضو بورد شورای تصویربرداری انجمن پزشکی هسته‌ای و انجمن قلب هسته‌ای آمریکا و رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس است.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر از مطالب علمی و به‌روز این کتاب استفاده کنند.
 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/book/10.1002/9781119603627

انتهای پیام/م.آ

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
رونمایی.کتاب     پروفسور.مجید.اسدی     دانشمند.پزشکی.هسته‌ای     بوشهر     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >