مبارزه با مصرف دخانیات در شهرستان عسلویه با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد

10 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: مبارزه با مصرف دخانیات در شهرستان عسلویه با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

محمدامین شایسته نیا در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به مناسبت هفته بدون دخانیات گفت: از ۴ لغایت ۱۰ خردادماه هفته بدون دخانیات نام‌گذاری شده است که هدف از بزرگداشت این هفته فرصتی برای اجرای سیاست‌های کشور مبنی بر کاهش مصرف دخانیات و افزایش سطح سواد سلامت جامعه است که می‌تواند نقش پیشگامانه ای در این حوزه ایفا نماید.
شایسته نیا ضمن ابراز افزایش مصرف دخانیات در سنین پایین افزود: عادی انگاری مصرف دخانیات منجر به کاهش سن مصرف در سطح جامعه شده است که نوجوانان و جوانان بدون در نظر داشتن آسیب‌های احتمالی و مضرات مصرف دخانیات به‌صورت تفریحی و کماکان عادت فردی به مصرف دخانیات روی آورده‌اند.
وی تصریح کرد: متأسفانه با ترویج فرهنگ نادرست استعمال دخانیات از جمله سیگار و قلیان بخصوص قلیان میوه‌ای شاهد عرضه مواد دخانی در سطح رستوران‌ها، کافه‌ها، پارک‌ها و ... می‌باشیم که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان توانسته برخورد جدی‌تری با خاطیان امر داشته باشیم. به همین منظور در هفته بدون دخانیات تیم مدیریت شبکه بهداشت و درمان به همراه کارشناسان سلامت محیط و کار بازدیدهای مشترکی در قالب طرح تشدید از کافه‌ها و... را در دستور کار قرار داده و برخوردهای لازم انجام‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در ادامه اظهار داشت: استعمال دخانیات نوعی اعتیاد است که با مصرف آن باعث آسیب به‌سلامتی، هدر رفتن هزینه‌های فردی و اجتماعی و ظلم آشکار به دیگران را در پی خواهد داشت.
شایسته نیا در ادامه بیان کرد: هفته بدون دخانیات فرصتی است که خانواده‌ها و گروه هم‌سالان به این باور برسند تضمین زندگی شاد و سالم در گرو سلامتی است و سلامتی جز با ارزش‌گذاری به خود انسان و اطرافیان به دست نخواهد آمد.
این مقام مسئول عنوان کرد: رسالت اصلی حوزه سلامت آموزش و تأمین امنیت سلامتی در همه زمینه‌ها است که یکی از این ارکان‌ها مبارزه با مصرف دخانیات در اماکن عمومی و صنوف بدون مجوز عرضه مواد دخانی به شمار می‌رود که شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف گزارش‌های خود را با سامانه ۱۹۰ در میان گذاشته تا در اسرع وقت رسیدگی و پیگیری گردد.
انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.بدون.دخانیات     محمدامین.شایسته‌نیا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   10 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >