دوره دانشگاهی توانمندسازی فعالین فرهنگی سیاسی (حامیم) دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

13 خرداد 1402
اردوی برون استانی مرحله دانشگاهی طرح حامیم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جوار امامزاده سید حسین شهرستان کازرون طی دو روز متوالی با حضور بیش از 70 نفر از فعالین دانشجویی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

در روز اول اردو بیش از 40 نفر از دانشجویان دختر پس از برگزاری آئین افتتاحیه توسط مسئولین دانشگاه بدرقه و راهی شهرستان کازرون در استان فارس شدند.
در مسیر اردو اکران فیلم غریب که درباره رشادت‌های مسیح کردستان شهید محمد بروجردی در جنگ تحمیلی است انجام شد و پس‌ازآن نشست‌های تبیینی و معرفتی توسط حجت‌الاسلام اسماعیل رنجبر کارشناس فرهنگی و روان‌شناس صورت پذیرفت.
در ادامه مسیر دانشجویان به دیدار شهر تاریخی بیشاپور از شهرهای باستانی ایران در استان فارس و در نزدیکی شهرستان کازرون است که در زمان ساسانیان ساخته شده رفتند؛ بیشاپور از جاهای دیدنی کازرون به‌حساب می‌آید و در کنار دره چوگان قرار دارد. این شهر تاریخی که دارای وسعت حدود دویست هکتار است. بیشاپور دارای اهمیت خاصی در دوران باستان بوده است، زیرا محور مواصلاتی میان شهر گور و تیسفون نیز بوده است.
کتیبه‌ای سنگی به زبان ساسانی و اشکانی اطلاعات باستانی مفیدی را از این شهر جذاب در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.
در مقصد بعد دانشجویان برای زیارت و برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و برگزاری نشست‌های معرفتی به امامزاده سید حسین بن امیر بن ابراهیم بن زین‌العابدین معروف به امامزاده سید حسین، نتیجه امام سجاد (ع) است که آرامگاهش در بخش مرکزی کازرون قرار گرفته است رفتند این بقعه متبرکه از دیرباز مورد توجه مردم فارس بوده است و به‌عنوان سومین امامزاده مورد توجه در استان فارس بعد از شاهچراغ و سید علاءالدین حسین به شمار می‌آید.
بعد از نماز مغرب و عشاء نشست معرفتی توسط حجت‌الاسلام اسماعیل رنجبر در رابطه کارکرد عبادات و ترک محرمات برگزار شد و پس از زیارت آستان مقدس امامزاده سید حسین و بهره‌مندی از فضای تفرجگاه برای شام به اقامتگاه گردشگری و بوم گردی مقدم در کنار چشمه و رودخانه بیشاپور رفتند.
گفتنی است روز چهارشنبه این اردوی فرهنگی تفریحی با حضور بیش از 30 نفر از فعالین فرهنگی دانشجویی برگزار شد.
انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
اردوی.دانشجویی     طرح.حامیم     دفتر.نهاد        

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >