ارائه خدمات با رویکرد پیشگیری به‌ویژه در مدارس ضروری است

13 خرداد 1402
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارائه خدمات با رویکرد پیشگیری به‌ویژه در مدارس یک اقدام مؤثر برای حفظ سلامت دهان و دندان است.

دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان در مراسم تجلیل از خیرین سلامت در ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم در شهرستان کنگان اظهار داشت: فعالین حوزه سلامت برای ارائه فعال خدمات دهان و دندان در مدارس برنامه‌ریزی کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز با اشاره به روند اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از اهداف عمده طرح تحول سلامت در حوزه دهان و دندان می‌توان؛ پیشگیری، کنترل و درمان بیماری‌های دهان و دندان بخصوص پوسیدگی و مشکلات لثه‌ای، کاهش پرداخت از جیب مردم برای خدمات دندانپزشکی از طریق افزایش کارایی مراکز، افزایش سهم دولت در ارائه خدمات سلامت دهان و دندان با ایجاد دسترسی بیشتر و با اولویت مناطق محروم نام برد.
مهندس محمود میر حاجی افزود: تحت پوشش قرار گرفتن ۱۹۵ دانش‌آموز ابتدائی در دو روستای لاور گل و میانلو (قلعه میان) از خدمات پیشگیری دهان و دندان انجام خدمت وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان سالی دو بار (هر ۶ ماه یک‌بار) در مدارس به‌صورت رایگان در جهت بهبود و ارتقاء شاخص پوسیدگی در کودکان ۶ تا ۱۴ سال در کنگان و داشتن مدارس عاری از پوسیدگی کاری ستودنی و قابل‌تحسین است.
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تأکید بر افزایش دسترسی و توزیع عادلانه خدمات گفت: گروه سلامت دهان و دندان در توزیع منابع و  ارائه خدمت به مناطق کم برخوردار توجه کنند و از مشارکت و ظرفیت همکاری و حمایت خیرین در حوزه سلامت دهان و دندان استفاده کنند.
مهندس حسین دلخواه خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با تشویق فرزندان خود به رعایت بهداشت فردی و همکاری در اجرای برنامه‌های دهان و دندان دانش‌آموزی در کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری‌های دهان و دندان نقش بسزایی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان مراسم تجلیل از خیرین سلامت در ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم با حضور معاون فنی و اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و جمعی از خیرین نیک‌اندیش در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.
در این مراسم  از تمامی خیرین و فعالان حوزه سلامت که در ارائه خدمات دندانپزشکی به مناطق کم برخوردار همکاری داشتند  با اهداء لوح  قدردانی شد.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     خیرین.سلامت     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     مهندس.حسین.دلخواه     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >