معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم؛
طرح وارنیش فلوراید تراپی برای بیش از ۹ هزار دانش‌آموز جمی اجرا می‌شود

28 خرداد 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: طرح وارنیش فلوراید تراپی برای ۹ هزار و ۲۷۵ نفر از دانش‌آموزان ۶ تا ۱۲ سال در شهرستان جم انجام می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ عاطفه قلاوند از آغاز طرح وارنیش فلوراید برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی خبر داد و اظهار داشت: این طرح از ابتدای تیرماه سال جاری برای تمامی دانش‌آموزان ۶ تا ۱۲ ساله در شهرستان جم انجام می‌گیرد.
قلاوند با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۲۷۵ نفر دانش‌آموز در این طرح به‌صورت کاملاً رایگان فلوراید تراپی می‌شوند افزود: بر اساس این طرح، دانش‌آموزان به همراه والدین با مراجعه به پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت، خدمت وارنیش فلوراید را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند.
وی افزود: فلوراید مایعی چسبناک و غلیظ است که بدون بی‌حسی و درد، توسط مراقبین سلامت و بهورزان با یک برس کوچک بر روی دندان‌های کودک مالیده و باعث حفظ سلامتی و افزایش مقاومت دندان در برابر پوسیدگی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید قبل از وارنیش فلوراید تراپی مسواک بزنند و توصیه می‌شود حداقل ۲ ساعت بعد از وارنیش چیزی نخورد و بعدازآن نیز از غذای نرم و آبکی استفاده کند و همچنین تا ۲۴ ساعت پس از وارنیش از مسواک و نخ دندان استفاده نکنند تا ماده وارنیش روی دندان باقی بماند.
قلاوند از اجرای این طرح با همکاری اداره آموزش‌وپرورش شهرستان جم خبر داد و گفت: دانش‌آموزان مقطع ابتدایی باید در دو نوبت و به فاصله زمانی ۶ ماه وارنیش فلوراید را دریافت کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت جم از اهمیت بالای این طرح برای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان در آینده گفت و افزود: دانش‌آموزانی که مشکل پوسیدگی دندان داشته باشند، پس از وارنیش از سوی مراقبان سلامت و بهورزان به مراکز مشخص‌شده ارجاع داده می‌شوند و با استفاده از تعرفه گروه هدف از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند می‌شوند.
نت‌های پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     معاون.بهداشتی     عاطفه.قلاوند     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >