توسط رییس ستاد اقامه نماز کشور صورت گرفت؛
تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به پاس ترویج فرهنگ نماز/ هدیه ویژه مقام معظم رهبری به رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری

29 خرداد 1402
توسط رییس ستاد اقامه نماز کشور از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به پاس ترویج فرهنگ نماز و تجهیز و توسعه نمازخانه‌ها در واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان تقدیر شد.

رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر در نشست شورای عالی اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این دانشگاه تنها سازمانی است که حدود 50 نفر روحانی داشته و بحث فرهنگ‌سازی نماز را با جدیت دنبال می‌کند.
حجت‌الاسلام عباس خوشنود افزود: مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افراد بسیار دغدغه‌مند و فعال در امر ترویج اقامه نماز هستند که تلاش آنان جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: آنچه ما را در رسیدن به انقلاب اسلامی و جنگ هشت ساله دفاع مقدس پیروز کرد توجه و برپایی نماز بوده و امروزه کم‌توجهی و بی‌توجهی به نماز موجب گسترش آسیب‌ها در جامعه خواهد شد.
رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر تاکید کرد: اگر نماز در جامعه نهادینه شود آسیب‌های اجتماعی محدود خواهد شد.
توجه به امر نماز در دانشگاه‌ یک ضرورت است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توجه به امر نماز در دانشگاه‌ یک ضرورت بوده و برپایی نماز جماعت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همیشه در اولویت کارهای فرهنگی و مذهبی این سازمان بوده است.
دکتر حسن ملکی‌زاده افزود: توجه و تمسک به تعالیم دینی و اعتقادات مذهبی برای سلامت جامعه بسیار کاربردی است.
وی موفقیت هر مدیر را در انجام وظایف خود، تمکین به دستورات الهی و اجرای قوانین اسلام برشمرده و تصریح کرد: توفیق خدمت در زمینه نماز و قرآن را برای همگان آرزو کرده و فعالیت برای نماز بزرگ‌ترین موهبت و عمل به دستورات و احکام الهی بزرگترین دستاورد مدیران است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: دریافت این هدیه ارزشمند افتخاری بزرگ برای خود و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است.
پایه و اساس مسائل فرهنگی در جامعه نماز است
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نماز پایه دین محسوب می‌شود، همچنین پایه و اساس مسائل فرهنگی در جامعه نماز است، لذا اهمیت دادن به این مسأله در دانشگاه با جدیت بیشتر انجام می‌شود.
‫حجت‌الاسلام مجتبی احمدی به تدوین سند جامعه راهبردی اقامه نماز اشاره کرده و به ارائه مطالبی پیرامون فعالیت های ترویجی اقامه نماز در حوزه دانشجویی وخوابگاه ها پرداخته و از برگزاری دوره های مختلف آموزشی در دانشگاه، از سوی ستاد اقامه نماز خبر داد.‬
وی با تاکید بر تاثیر پذیری معنویت و نقش آن در ارائه بهتر خدمات رسانی، افزود: برنامه راهبردی ترویج نماز در واحدهای مختلف دانشگاه  به جد پیگیری می‌شود.
حجت الاسلام مجتبی احمدی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مساجد و‌نمازخانه های دانشگاه ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک اقدامات ساختاری ارزنده ای در زمینه مکان یابی و ساخت نمازخانه در بیمارستان ها انجام خواهد شد.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نحوه اقدامات صورت گرفته در ترویج فرهنگ نورانی نماز و ثبت و ارزیابی عملکرد به موقع فعالیت های انجام گرفته در سامانه سجاده در موعد مقرر از اولویت های ستاد اقامه نماز است .
در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و برنامه های فرهنگی که قرار است برای کارکنان و دانشجویان برگزار شود، مطالبی را بیان کرد.
در پایان هدیه ویژه مقام معظم رهبری که انگشتر متبرک ایشان بوده و به‌پاس خدمات مؤثر در ترویج فرهنگ نورانی نماز، حمایت و پشتیبانی در راستای تجهیز و توسعه نمازخانه‌ها در واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و اجرای طرح آموزش احکام نماز به پرستاران و ترویج سلامت معنوی بود به همراه لوح سپاس قائم مقام رئیس ستاد اقامه نماز کشور دکتر سید احمد زرهانی به دکتر حسن ملکی‌زاده و حجت الاسلام والمسلمین مجتبی احمدی اعطا شد.
انتهای پیام / م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تقدیر     نشست     ستاد.اقامه.نماز     حجت‌الاسلام.عباس.خوشنود     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   29 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >