معاون درمان دانشگاه:
کمیته اخلاق بالینی یک نهاد سیاست‌گذار است/ گزارش تصویری

7 تير 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمیته اخلاق بالینی به عنوان یک نهاد سیاست‌گذار، ناظر و تصمیم‌ساز است.

دکتر احمد یزدان‌پناه اظهار داشت: کمیته اخلاق بالینی با هدف افزایش میزان رعایت استانداردهای اخلاق حرفه‌ای در ارائه خدمات سلامت در محیطهای بالینی تشکیل می‌شود.
وی با تأکید بر حرفه‌ای‌گرایی و اخلاق حرفه‌ای در مدیریت بالینی، تصریح کرد: کمیته‌های اخلاق بیمارستانی مسئول بررسی اخلاقی روند ارائه خدمت در بیمارستان ها هستند و نقش مهمی در تنظیم روابط بیمار و پزشک، حفظ حقوق متقابل آنها، ارتقای خدمات سلامت و ایجاد اعتماد متقابل بین گیرندگان و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت ایفا می‌کنند.
معاون درمان دانشگاه اضافه کرد: حضور پزشک بر بالین بیمار، ارتباط مناسب بین ارائه‌دهندگان خدمت و بیماران، دریافت‌های نامتعارف، خطاهای پزشکی و بحث های اهدای عضو و پیوند از جمله موارد قابل توجه احلاقی در نظام مراقبت‌های درمانی است.
دکتر یزدان‌پناه با اشاره به انتظارات معاونت درمان دانشگاه از بیمارستان ها تأکید کرد: تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به نیازهای غیربالینی بیماران در کنار نیازهای بالینی، محافظت مالی از بیماران و توجه ویژه به اقتصاد درمان و ارتقای کیفیت خدمات درمانی باید در اولویت باشد.
معاون درمان دانشگاه تصریح کرد: اجرای سیاست های جدید از جمله سیاست‌های جوانی جمعیت، سیاست‌های بیمه‌ای، سیاست‌های ارزی دارویی، تقویت ارتباطات بین‌بخشی و تیم‌سازی، پایش و نظارت منظم و مستمر توسط رؤسا و مدیران بیمارستان، توجه به مساله نگهداشت تجهیزات و تاسیسات، تقویت بخش‌های درمانگاهی، ارتباط با واحدهای ستادی معاونت درمان و برنامه ریزی جهت افزایش ضریب اشغال تخت به همراه ارتقای کیفیت و ایمنی خدمات از دیگر انتظاراتی است که این معاونت در بیمارستان‌ها دارد.
در این کارگاه دکتر کتایون وحدت استادگروه عفونی دانشگاه و دکتر عاطفه اسفندیاری دانشیار سیاست‌گذاری سلامت و مدیر امور بیمارستانی و تعالی بالینی معاونت درمان نیز به ارائه اصول و مبانی حرفه‌ای‌گرایی در مدیریت بالینی و تاکید بر پوشش حرفه‌ای پرداختند.

انتهای پیام/ س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کمیته.اخلاق.بالینی     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     دکتر.کتایون.وحدت        

تاریخ بروز رسانی:   7 تير 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >