معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باید جامعه‌محور بوده و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد

10 تير 1402
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باید جامعه‌محور بوده و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

دکتر اکرم فرهادی در بازدید از مراکز تحقیقاتی وابسته به پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس اظهار داشت: تحقیقات خوبی سالانه انجام می‌شود، تحقیقاتی که می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیازهای مردم باشد، اما بسیاری از مردم و حتی سیاست‌گذاران و مسئولین استانی از این تحقیقات مطلع نیستند به همین دلیل کارگروه ترجمان دانش در دانشگاه در راستای ارائه اطلاعات لازم به مخاطبین فعال شده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت برنامه بسیار جدی در این حوزه دارد و رویکرد کلیدی و کلان وزارت بهداشت در حوزه تحقیقات، اثرگذاری طرح‌ها و فعالیت‌ها است.
دکتر فرهادی بابیان اینکه ترجمان دانش با ظهور دانشگاه‌های نسل سوم به بعد خود را بیشتر نشان می‌دهد، افزود: ترجمان دانش به این معنا است که افرادی که مجری تحقیقات بوده و مشکلات را احصا می‌کنند نتایج را به‌صورت ساده و قابل‌استفاده در اختیار مخاطبان قرار دهند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه ترجمان دانش به دنبال اثرگذاری بهتر و مؤثرتر نتایج تحقیقات است، تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سالانه تحقیقات خوبی انجام می‌شود، تحقیقاتی که می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیازهای مردم باشد، اما بسیاری از مردم و حتی سیاست‌گذاران و مسئولین استانی از این تحقیقات مطلع نیستند به همین دلیل حوزه ترجمان دانش در دانشگاه در راستای ارائه اطلاعات لازم به مخاطبین فعال شده است.
دکتر فرهادی افزود: مطالعه هم‌گروهی سلامت سالمندی بوشهر از سال ۱۳۹۰ با ورود ۳ هزار نفر سالمند ساکن در بندر بوشهر آغاز شده و تاکنون سه فاز از آن انجام‌گرفته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همچنین بر اساس داده‌های این مطالعه، تاکنون بیش از ۶۰ مقاله و طرح پژوهشی تدوین شده و هم‌اکنون نتایج آن باهمت کارگروه ترجمان دانش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال تدوین و انتشار است.
وی تصریح کرد: مطالعه هم‌گروهی و آینده‌نگر «سلامت سالمندی بوشهر» باهدف تعیین عوامل مختلف مؤثر بر سلامت سالمندان و شيوع آن‌ها باهدف فراهم کردن اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری پزشکان، سیاست‌گذاران، مدیران برنامه‌های بهداشتی و خود سالمندان و برداشتن گام‌های جدی در جهت پیشگیری از وقوع خطرات ناشي از بروز مشكلات دوران سالمندي و بهبود کیفیت زندگی سالمندان و جلوگيري از تحمیل بار مالی به اقتصاد خانواده‌ها و جامعه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طراحی‌شده است.

در بازدید دکتر اکرم فرهادی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مراکز تحقیقاتی وابسته به پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس دکتر امامت مدیر پژوهشی و دکتر فرخ نیا رئیس پژوهشکده نیز حضور داشتند.
در این بازدید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور در مرکز تحقیقات طب گرمسیری و عفونی خلیج‌فارس و مطالعه هم‌گروهی سلامت سالمندی بوشهر ضمن تقدیر از پرسنل مجری طرح، از بخش‌های مختلف این طرح تحقیقاتی بزرگ بازدید کرد.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
بازدید     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی     معاونت.تحقیقات        

تاریخ بروز رسانی:   10 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >