رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر:
نجات مرد ۵۳ ساله از غرق شدن در دریا توسط گروه مجهز اورژانس بوشهر

17 تير 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: مرد ۵۳ ساله از غرق شدن در دریا توسط گروه مجهز اورژانس بوشهر نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: با تلاشی بی‌وقفه و بهره‌گیری از تجربه و حرفه‌ای بودن تکنسین‌های اورژانس، یک مرد ۵۳ ساله باسابقه بیماری تشنج، در لحظاتی حساس از خطر غرق شدن در دریا نجات یافت.
 وی تصریح کرد: مبنی بر همین گزارش، گروه مجهز اورژانس به‌سرعت به صحنه حادثه رسید و با دقت و حرفه‌ای که همواره از آن شناخته می‌شوند، در لحظه‌ای که متوجه شدند مصدوم در حال غرق شدن است، عملکرد سریع و قاطع خود را به نمایش گذاشتند.
 دکتر موسوی عنوان کرد: تیم پزشکی اورژانس بوشهر با استفاده از مهارت‌های خاص خود، سر و گردن مصدوم را ثابت کرده و درمان‌های لازم را سریعاً آغاز کردند.
وی تصریح کرد: آگاه بودن از نحوه درست قرار دادن بیمار در چه جهتی و بهره‌گیری از فن‌های ماساژ قلب مناسب برای مردان، زنان یا اطفال، تفاوتی معتبر بین تکنسین‌های اورژانس و عموم مردم را نشان می‌دهد.
 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تیم اورژانس با انجام ماساژ قلب مؤثر و استفاده از تجهیزات اکسیژن و پایشگری، موفق شدند مصدوم را پس از احیا، به بیمارستان منتقل کنند و در حین انتقال، هماهنگی‌های لازم برای تسهیل دریافت بیمار در بیمارستان نیز به‌حساب آمده که در صورت بدحالی بیمار، برنامه‌ریزی‌های مناسب برای تأمین مراقبت‌های پسابستری ارائه گردد.
 دکتر موسوی افزود: پس از دو روز و با پیگیری از وضعیت مددجو، با خبر شدیم که نجات موفقیت‌آمیز این فرد ثبت گردیده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: این اثباتی دیگر از تلاش‌های قابل قدردانی تیم اورژانس و رعایت نکات حرفه‌ای در رسیدگی به‌موقع به بیمار است.
 دکتر موسوی بیان داشت: از تمامی اعضای تیم پزشکی در مرکز پیام و عملیات اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر که با شجاعت در شبانگاهان تیره و روزهای آفتابی آماده خدمت به جامعه هستند، تقدیر و قدردانی می‌شود.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غرق.شدگی     دکتر.سیدحسین.موسوی     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   17 تير 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >