رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
انجام ۸۰ هزار خدمت آزمایشگاهی در دشتستان/ مراجعه بیش از ۱۶ هزار نفر به آزمایشگاه‌های دولتی

18 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام بیش از ۸۰ هزار خدمت آزمایشگاهی در آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی در طی سه ماه اول سال جاری در شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست گفت: در شهرستان دشتستان یک آزمایشگاه مرکزی و ۹ آزمایشگاه در مراکز خدمات جامع سلامت مناطق مختلف شهرستان فعال می‌باشند و در حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در سه ماهه اول سال جاری به این آزمایشگاه‌ها مراجعه نموده‌اند.
خویشدوست تصریح کرد: در راستای افزایش کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی از اواسط سال گذشته و با همکاری و تلاش مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، طرح ارتقای خدمات آزمایشگاهی در مراکز محیطی شهرهای دالکی، وحدتیه و آبپخش به‌صورت پایلوت در حال انجام است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه هم‌زمان با طرح ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تعداد آزمایش‌های (۵۹ آزمایش) نیز در آزمایشگاه مرکزی افزایش یافته است گفت: تلاش برای انجام خدمات آزمایشگاهی بهنگام، باکیفیت با تعرفه دولتی در دستور کار ما قرار گرفته است.
مسئول آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، امین جهانبخش بیان کرد: شهرستان دشتستان علاوه بر ۱۰ آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی، دارای ۶ مرکز نمونه‌گیر و یک مرکز تشخیص سریع تست کروناست که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۶ هزار نفر به این مراکز مراجعه نموده‌اند.
جهانبخش تصریح کرد: در این مدت ۴۰۰ تست سریع کرونا انجام گرفته و در حدود ۷ هزار آزمایش تشخیص مواد مخدر جهت ارائه به اداره اصناف، راهنمایی و رانندگی و زوجین انجام گرفته است و همچنین به ۵۳۲ زوج آزمایش‌های بدو ازدواج ارائه شده است.
 مسئول آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از آزمایش‌هایی که در طرح ارتقای خدمات آزمایشگاهی در حال انجام است، آزمایش ویتامین D است که این آزمایش مراجعین زیادی دارد و رضایت‌مندی خوبی تاکنون داشته است.


انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.آزمایشگاهی.دولتی     شهرستان.دشتستان     شبکه.بهداشت.درمان     ماریا.خویشدوست     امین.جهانبخش    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >