معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کنترل عفونت از ارکان مهم در امر درمان و پیشگیری از بیماری‌های داخل بیمارستانی است

28 تير 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کنترل عفونت از ارکان مهم در امر درمان و پیشگیری از بیماری‌های داخل بیمارستانی است.

دکتر احمد یزدان پناه در اولین کارگاه توانمندسازی کنترل عفونت در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داست: کنترل عفونت در بیمارستان‌ها یک امر ضروری و مهم است که با آموزش و ارتباط بین کارکنان از جمله پرستاران و آزمایشگاه‌ها و پزشکان در بیمارستان محقق می‌شود.
وی با حضور تیم کنترل عفونت اعزامی از مشهد مقدس در محل معاونت درمان با همراهی معاون درمان و مدیران ستادی اظهار داشت: توجه به کنترل عفونت بیمارستانی الزامی است و وظیفه تیم درمان محافظت از بیماران و دقت در عدم سرایت بیماری در محیط بیمارستانی به بیماران است که در این راستا لازم است پروتکل‌های حفاظتی با دقت رعایت گردد.
وی افزود: رعایت این مهم در بخش‌های ویژه و اتاق عمل حائز اهمیت است و تلاش بر این است که با تقویت کمیته دانشگاهی کنترل عفونت از ظرفیت هیئت‌علمی در ارتقا شاخص‌های کنترل عفونت بیمارستانی استفاده شود.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گزارشی از دوره توانمندسازی ارائه داده و گفت: در راستای توانمندسازی کارکنان و آموزش کنترل عفونت‌های بیمارستانی در بخش‌های ویژه جهت سرپرستاران و تعدادی از کارکنان شاغل در بخش‌های ICU-NICU-PICU و دیالیز و همچنین سوپروایزرهای کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای ارائه شده است.
عبدالرسول عباسی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها جهت کاهش فاصله بالینی و آزمایشگاه در سطح بیمارستان‌ها است که در این صورت نیز کارکنان آزمایشگاه باید این آموزش‌ها را طی کنند و باید این اطلاعات با این دو گروه پرستاری و آزمایشگاهی ردوبدل شود و به تبادل‌نظر بپردازند.
متخصصین اعزامی در خصوص بررسی میدانی و آموزش‌های ارائه شده به همکاران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نکاتی را ارائه کرد و همچنین بیان کردند: خوشبختانه نیروهای جوان و باانگیزه و بادانشی در بیمارستان‌های استان انجام‌وظیفه می‌نمایند.
 در این تیم آموزشی اساتیدی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر تاج‌زاده و دکتر عارف نژاد حضور داشته و از کارکنان گروه هدف در این کارگروه دعوت به عمل آمد.

انتهای پیام/ع.چ 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
توانمندسازی     کنترل.عفونت     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     مدیر.پرستاری     عبدالرسول.عباسی    

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >