مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استفاده از مدیریت دانش یکی از سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است

1 امرداد 1402
مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استفاده از مدیریت دانش یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.

مهندس احمد آخوندی در نشست کمیته بهره‌وری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر استفاده از مدیریت دانش در ارتقا نظام سلامت گفت: یکی از سیاست‌های بهره‌وری در نظام سلامت استفاده از مدیریت دانش است.
وی افزود: با استفاده از مدیریت دانش، اطلاعات و دانش مربوط به بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، کاهش هزینه‌ها و افزایش دسترسی به خدمات سلامت جمع‌آوری، ذخیره و به اشتراک گذاشته می‌شوند.
مهندس آخوندی اضافه کرد: استفاده از سامانه‌های الکترونیک، اشتراک گذاری تجربیات و دانش کارکنان، توسعه سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریتی، توسعه نیروی انسانی، توسعه برنامه‌های پیشگیری، انجام تحقیقات پژوهشی و توسعه سیستم‌های تامین و توزیع دارو از جمله مواردی است که در مدیریت دانش مورد توجه قرار می‌گیرد.
مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اهمیت بهره‌وری در نظام سلامت گفت: بهبود بهره‌وری نظام سلامت نیاز به تلاش همه‌جانبه از سوی دولت، ارائه‌دهندگان خدمات سلامت، بیماران و جامعه دارد و این تلاش باید بر اساس دانش روز دنیا و نیازهای جامعه انجام شود.
وی افزود: مدیریت دانش تسهیل‌گر افزایش دسترسی به خدمات سلامت و کاهش هزینه‌ها را در پی دارد.
آخوندی با تاکید بر اشتراک گذاری تجربیات خدمتی کارکنان و مدیران تصریح کرد: تجربه، جوهر یادگیری سازمانی است که از موفقیت‌ها و شکست‌ها بدست می‌آ‌ید و مستندسازی تجارب، یکی از روش‌های اساسی توسعه و انتقال دانش محسوب می‌شود.
وی افزود: مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌توانند تجربیات خدمتی خود جهت نهادینه‌سازی مدیریت دانش در سایت این دانشگاه بارگذاری کنند.
انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.بهره‌وری     مهندس.احمد.آخوندی     معاونت.توسعه        

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >