عملیات اورژانس هوایی بوشهر برای انتقال قلب اهدایی در روز تاسوعای حسینی با موفقیت انجام شد

7 امرداد 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: در روز تاسوعای حسینی، یک عملیات اورژانس هوایی حساس و مهم جهت انتقال قلب اهدایی از برازجان به شیراز با موفقیت انجام شد.

دکتر موسوی اظهار داشت: این عملیات مربوط به انتقال قلب جوانی ۲۵ ساله بود که به دلیل مرگ مغزی، خانواده ایثارگر او رضایت به اهدای عضو داده بودند.
وی افزود: عملیات اورژانس هوایی بوشهر از طریق مرکز ارتباطات اورژانس به تیم اورژانس هوایی ابلاغ شد.
دکتر موسوی اذعان داشت: با توجه به حساسیت بالای انتقال قلب و ضرورت داشتن زمان طلایی برای انجام این عملیات، بالگرد در نزدیک‌ترین مکان ممکن به بیمارستان مستقر شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر اظهار کرد: مسئولین اورژانس استان و شهرستان دشتستان سریعاً اقدامات لازم برای ساخت پد در کنار بیمارستان را انجام دادند. عملیات پاک‌سازی پد در ساعت 18:30 آغاز شد و در عرض ۲ ساعت زمین که پر از نخاله و مصالح ساختمانی بود، جمع‌آوری شد، این اقدامات تحت نظارت مستقیم خدارحم نوید کیا مسئول اورژانس هوایی استان و مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان انجام گرفت که جای تقدیر دارد.
وی افزود: تیم اورژانس هوایی در ساعت5:30صبح آماده شروع عملیات بود و سریعاً عملیات اعزام آغاز شد، بالگرد در برازجان مستقر شد و اعضای پیوندی شامل قلب، کلیه و سایر اعضا بامهارت بالای یک تیم جراحی مجرب، از بدن بیمار جدا شدند، سپس توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ در ساعت پنج و سی دقیقه صبح تاسوعای حسینی به‌سرعت به سمت پد بالگرد جانمایی شده؛ انتقال دادند و اعضاء در عرض ۴۰ دقیقه به بیمارستان مقصد در شیراز جهت پیوند منتقل شدند.
دکتر موسوی گفت: تیم پروازی که کاپیتان پور غلام و کاپیتان نائبی بودند با دقت و حرفه‌ای به این مأموریت پاسخ دادند. تیم فنی مهندس پرواز، مهندس سیاوشی و مهندس معصومی بودند که در فرآیند پرواز و انتقال بیمار حضور و مشارکت فعال داشتند.، همچنین تیم پزشکی پروازی، خدا رحم نوید کیا و حبیب شنبدی بودند که به‌عنوان اعضای حیاتی در این مأموریت حضور داشتند.
 دکتر موسوی اظهار داشت: ستاد هدایت بیماران استان، فرمانداری شهرستان دشتستان، مدیریت و پرسنل شبکه بهداشت شهرستان دشتستان، مدیریت و پرسنل بیمارستان شهید گنجی برازجان، واحد فراهم آوری پیوند اعضا استان، بخشداری مرکزی برازجان، شهرداری برازجان، شورا و دهیاری روستای دهقاید، پایگاه بسیج و سپاه سیدالشهدا دهقاید و فرماندهی انتظامی فراجا شهرستان دشتستان در این مأموریت با اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر و شهرستان دشتستان همکاری داشتند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تلاش‌ها در این عملیات مهم و زنده نگه‌داشتن امید و زندگی بیمار، قابل‌تحسین است.
انتهای پیام/ ز.ن 50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     اهدا.قلب     اورژانس.هوایی     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   7 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >