نوآوری در یک سازمان مستلزم توجه به دانش کارکنان است⁄ برگزاری جشنواره مدیریت دانش

8 امرداد 1402
مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نوآوری در یک سازمان مستلزم توجه ویژه به دانش کارکنان بوده و به همین منظور جشنواره مدیریت دانش در این دانشگاه برگزار می‌شود.

احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا با اشاره به اهمیت استفاده از خرد جمعی در توسعه‌سازمانی و تحول اداری اظهار کرد: جشنواره مدیریت دانش باهدف استفاده از اطلاعات، درس آموخته‌ها، تجربیات، دانش در زمینه بهبود مدیریت و کیفیت، افزایش کارایی، کاهش هزینه‌ها و ارتقاء عملکرد مدیریت و انتخاب تجربه‌های برتر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود.
 وی با اشاره به محورهای جشنواره مدیریت دانش گفت: استقرار چرخه بهبود کیفیت و بهره‌وری، اصلاح و بهبود فرایندها و روش‌های انجام کار در نظام سلامت، توانمندسازی سرمایه‌های انسانی با رویکرد سازمان یادگیرنده، مدیریت بهینه منابع مالی انسانی فیزیکی و اطلاعاتی از محورهای این جشنواره است.
آخوندی افزود: بهره‌وری در مصرف دارو و تجهیزات، نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در افزایش بهره‌وری نظام سلامت، مدیریت سبز و صرفه‌جویی در مصرف منابع و انرژی، نهادینه‌سازی تحول و تعالی سازمانی، ارتباط با صنعت و نقش آن در تأمین منابع و ارتقای بهره‌وری، مولدسازی و استفاده بهینه از منابع و دارایی‌ها از دیگر عناوین محورهای جشنواره مدیریت دانش است.
مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه اظهار کرد: سازمان‌های امروزی برای کسب موفقیت و ارتقای عملکرد خود، نیازمند روش‌های نوآورانه و ابتکار عمل هستند که این امر مستلزم توجه ویژه به دانش کارکنان به‌عنوان مهم‌ترین و راهبردی‌ترین دارایی سازمان و سرمایه‌گذاری بر روی مدیریت آن است.
وی گفت: مدیریت دانش در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به نقش کلیدی آن در ارتقاء سلامت جامعه و نیاز به دسترسی سریع دست‌اندرکاران سلامت کشور به منابع معتبر و به‌روز دانشی از اهمیت بیشتری برخوردار است.
آخوندی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای ارائه خدمات خود، همواره توجه ویژه به موضوع مدیریت دانش به‌عنوان جزئی از اهداف استراتژیک خود دارد و به همین منظور لزوم تبیین جایگاه مدیریت دانش و کارکردهای آن را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
وی بابیان اینکه در این جشنواره از تجربیات برتر تأیید شده در سامانه مدیریت دانش تقدیر می‌شوند، افزود: علاقه‌مندان در همه سطوح مدیران، کارشناسان و کارکنان با در نظر گرفتن محورهای جشنواره نسبت به ثبت دانش و تجارب ارزنده خود تا سی‌ام مردادماه سال جاری به نشانی اینترنتی https://km.behdasht.gov.ir اقدام نمایند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مدیر.توسعه.سازمان.تحول.اداری.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     جشنواره     احمد.آخوندی     معاونت.توسعه     جشنواره.مدیریت.دانش    

تاریخ بروز رسانی:   8 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >