در سه‌ماهه اول سال جاری انجام شد؛
مراقبت از ۴۸۰۰ بیمار فشارخونی و دیابتی در تنگستان

14 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری، ۴ هزار و ۸۷۷ بیمار فشارخونی و دیابتی در تنگستان، مراقبت‌ها و خدمات لازم را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در سه‌ماهه اول سال جاری ۳ هزار و ۵۶۸ بیمار فشارخونی و هزار و ۳۰۹ بیمار دیابتی مراقبت‌ها و خدمات مربوط به بیماری فشارخون و دیابت را دریافت کرده‌اند.
وی ادامه داد: بیماران فشارخونی و دیابتی توسط بهورزان و مراقبین سلامت به‌صورت ماهانه پیگیری و مراقبت می‌شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان با بیان اینکه بیماران فشارخونی و دیابتی هر سه ماه یک‌بار توسط پزشک نیز مراقبت می‌شوند اظهار داشت: در سه‌ماهه اول سال جاری هزار و ۳۶۰ بیمار فشارخونی و ۸۹۶ بیمار دیابتی توسط پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت ویزیت و مراقبت‌ها و خدمات لازم را دریافت نموده‌اند.
ماه زرافشون رفیعی با اشاره به اهمیت غربالگری تیروئید در نوزادان در سن ۳ تا ۵ روزگی تصریح کرد: با توجه به اینکه عدم‌تشخیص بیماری کم‌کاری تیروئید در نوزادان موجب عوارض جبران‌ناپذیری همچون عقب‌ماندگی ذهنی می‌شود، در سه‌ماهه اول سال جاری غربالگری تیروئید برای ۲۴۶ نوزاد تنگستانی انجام‌شده است.
رفیعی افزود: غربالگری شنوائی‌سنجی در روزهای اول تولد از اهمیت بالائی برخوردار است که با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۴۳ نوزاد در این زمینه غربالگری شده‌اند.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
فشارخون     دیابت     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >