تلاش تکنسین‌های اورژانس برای نجات یک بیمار دچار عارضه قلبی-ریوی

11 شهريور 1402
به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، در تابستان سال جاری، یک احیاء قلبی-ریوی دیگر به ثبت رسید و مرد ۵۷ ساله‌ای از مرگ نجات یافت.

احمد پرگان در لباس مقدس فوریت‌های پزشکی نقش انسانی خود را ایفا کرد و گفت: در ساعت ۱۵ ظهر، مأموریتی با عنوان کاهش سطح هوشیاری اعلام شد، من و همکارم، محسن حیدری، بلافاصله به محل اعزام شدیم و پس از مدت کمی، به بیمار رسیدیم، بیمار دچار تنگی نفس شدید و بی‌قراری بود که ناگهان به عارضه ایست قلبی-تنفسی دچار شد.
پرگان اظهار داشت: با سرعت، عملیات احیای پیشرفته، باز کردن راه هوایی با استفاده از لوله‌گذاری در مسیر راه هوایی و مانیتورینگ بیمار آغاز شد.
تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: پس از انجام سیکل و فرآیند احیاء، با تلاش فراوان علائم حیاتی بیمار رو به بهبود رفت و بیمار به زندگی بازگشت پس از انتقال به آمبولانس نیز در طول مسیر با ادامه احیاء، به بیمارستان منتقل گردید.
وی تصریح کرد: قبل از رسیدن به بیمارستان، ریتم قلب بیمار به حالت نرمال بازگشت و بیمار به اتاق احیا بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد تا ادامه درمان لازم صورت بگیرد.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
احیا     احمد.پرگان     اورژانس115     فوریت‌های.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >