مهارت پرسنل اورژانس ۱۱۵ دشتستان نجات‌بخش مصدوم با وضعیت وخیم شد

28 شهريور 1402
رئیس اورژانس ۱۱۵ پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان گفت: مهارت پرسنل اورژانس ۱۱۵ دشتستان نجات‌بخش مصدوم با وضعیت وخیم شد.

حمیدرضا شبانکاره فرد در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اقدام حیاتی پرسنل اورژانس ۱۱۵ که موجب نجات جان مصدوم شد، خبر داد و افزود: در پی اعلام مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ مبنی بر وقوع یک مورد نزاع دسته‌جمعی و وخامت حال یکی از مصدومین حادثه، بلافاصله پرسنل اورژانس ۱۱۵ دشتستان بر بالین بیمار حاضر شدند.
 رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان تصریح کرد: در معاینات اولیه پرسنل اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه، مشخص شد یکی از مصدومین حادثه که دچار ضربات چاقوی متعدد در قفسه سینه شده بود، دچار تنگی نفس شدید، کاهش فشارخون و کاهش صداهای ریوی گردیده بود که نشان از عارضه پنوموتوراکس (گیر افتادن هوا در قفسه سینه و تحت‌فشار قرار دادن ریه) است که در صورت عدم اقدامات به‌موقع در محل، می‌تواند موجب افزایش وخامت حال بیمار و فوت آن فرد شود.
شبانکاره فرد با اشاره به مهارت و دانش بالای تکنسین اورژانس ۱۱۵ شهرستان، اقدام تخصصی (نیدل دکمپرشن) جهت مصدوم در حین انتقال به مرکز درمانی در آمبولانس انجام شد که بلافاصله پس از این اقدام درمانی تخصصی، تنفس و میزان اکسیژن خون مصدوم بهبود یافت و از مرگ نجات پیدا کرد.
رئیس اورژانس ۱۱۵ پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان به صورت ویژه از پرسنل اعزامی این مأموریت، آقایان رضا دهقان، سید امید موسوی نژاد و تمامی پرسنل اورژانس دشتستان که شبانه روز به معنای حقیقی مشغول ایثار و خدمت‌رسانی به مصدومین و بیماران اورژانسی می‌باشند تقدیر و تشکر نمود.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نجات.مصدوم     حمیدرضا.شبانکاره‌فرد     اورژانس115     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >