پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت روز بهداشت محیط

4 مهر 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط گفت: مهندسی بهداشت محیط در کشور به‌عنوان یک فعالیت منسجم قدمتی بیش از نیم‌قرن داشته و منشأ اثرات زیادی در ارتقاء سلامت جامعه بوده است.

متن این پیام به شرح زیر است:
مهندسی بهداشت محیط در کشور به‌عنوان یک فعالیت منسجم قدمتی بیش از نیم‌قرن داشته و منشأ اثرات زیادی در ارتقاء سلامت جامعه بوده است، بر همین اساس یادمان روز جهانی بهداشت محیط که مطابق با ۲۶سپتامبر (۴مهرماه) است، نقطه عطفی در برنامه‌های بهداشت محیط محسوب میشود و میتواند تلاشی دیگر برای آماده‌سازی عمومی و جلب همکاری بین بخشی و حمایت مسئولین باشد.
بهداشت محیط به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر بر سلامت از اصول مهم توسعه پایدار بوده و امروزه با تغییر سریع سبک زندگی، اهمیت بهداشت محیط و ارتباط تنگاتنگ آن با سلامت و اقتصاد آشکار شده است و به یکی از بخش‌های انکارناپذیر برنامه‌های توسعه اغلب کشورها تبدیل شده است.
شعار امسال فدراسیون بینالمللی بهداشت محیط به‌عنوان " آمادگی برای حفاظت از سلامت مردم در هر مکان و هر روز" انتخاب‌شده که فرصت مناسبی برای مدیران نظام سلامت است تا در رویکردهای سیاستی و راهبردی، بهداشت محیط را سرلوحه امور قرار داده تا از تحمیل هزینههای گزاف ناشی از بیماریها بر نظام سلامت جلوگیری کنند.
بر همین اساس این روز فرخنده را به تمامی همکاران بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تبریک می‌گویم و از تمامی خدمات شایسته و ارزشمند این عزیزان در جهت ارتقاء سلامت عمومی قدردانی می‌کنم.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت     دانشگاه.علومپزشکی.بوشهر     بهداشت.محیط     پیام.تبریک    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >