آزمایشگاه بیولوژی و کنترل ناقلین، برای جلوگیری از ورود پشه‌ آئدس در بوشهر افتتاح شد/گزارش تصویری

4 مهر 1402
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای جلوگیری از ورود پشه‌های مهاجم آئدس آزمایشگاه بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری‌ها افتتاح شد.

دکتر فاطمه بهرامیان در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص این آزمایشگاه گفت: با توجه به اهمیت پشه‌های مهاجم آئدس و وفور آن در کشورهای همسایه و انتشار آن در چندین استان، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصمیم گرفت که یک آزمایشگاه تخصصی برای بررسی نمونه‌های تخم، لارو و پشه‌ی بالغِ صید شده احداث کند.
وی اظهار کرد: برای کنترل پشه‌های مهاجم آئدس که ناقل بیماری‌هایی نظیر تب دنگی، چیکونگونیا، زیکا و... می‌باشند و تخم آنها نیز به سموم و خشکی مقاوم است، بنابراین وجود این آزمایشگاه در استان بوشهر بسیار مهم است.
دکتر بهرامیان گفت: البته پیش از این، یک آزمایشگاه در همین خصوص برای آموزش دانشجویان گروه پزشکی و پیراپزشکی مستقر در معاونت آموزشی وجود داشت ولی از آنجایی که مراقبت حشره‌شناسی تخم و لارو این پشه به صورت مستمر در مبادی ورودی دریایی شهرستان‌های بندری استان انجام می‌گیرد، وجود این آزمایشگاه تحت نظر معاونت بهداشت ضروری بود.
این آزمایشگاه با مساحت ۹ متر و بااعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت وبیناری با حضور دکتر حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افتتاح شد.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دکتر.حسن.ملکی.زاده     افتتاح.آزمایشگاه     معاونت.بهداشتی     فاطمه.بهرامیان     پشه.آئدس     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >