هشدار معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خالی شدن روستاهای تنگستان در 30 سال آینده

4 مهر 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بعضی از روستاهای تنگستان در 30 سال آینده خالی از سکنه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در تنگستان که یکی از روستایی‌ترین شهرستان‌های استان است، شاخص‌های جمعیتی بسیار ضعیف است؛ به صورتی که در 30 سال آینده بعضی‌ از روستاها خالی از سکنه می‌شود.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد در مراسم تقدیر از بهورزان شهرستان تنگستان گفت: بهورزان همیشه یکی از محورهای اصلی برنامه‌های بهداشتی بوده‌اند و امروز نیز نقطه اتکا نظام سلامت در موضوع جمعیت، بهورزان هستند.
این مقام مسئول بهداشتی همچنین گفت: کاهش جمعیت در بعضی از روستاها طوری بوده که نظام سلامت مجبور شده است بعضی از خدمات را به همین دلیل کاهش بدهد.
وی موضوع جمعیت را فراتر مباحث اعتقادی، سیاسی، اقتصادی و ... دانست و افزود: مسئله افزایش جمعیت یک موضوع خطیر ملی است و تمامی جنبه‌های دینی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و ... را در دل خود دارد.
دکتر برجوئی‌فرد اظهار کرد: آیا مسئله کاهش جمعیت که در آینده منجر به از بین رفتن حتی بعضی از اقوام کشور خواهد شد و بسیاری خطرات دیگری نیز به دنبال خود خواهد داشت کمتر از یوز ایرانی است؟
وی خاطرنشان کرد: در موضوع جمعیت تکیه‌ی اصلی نظام سلامت به دلیل حضور در متن جامعه بر بهورزان است تا بتوان نگاه جامعه را تغییر دهند.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     شهرستان.تنگستان     تجلیل     بهورز        

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >