در شش ماه نخست سال جاری،
۵۰۰۰ نفر از خدمات ام.آر.آی در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر بهره‌مند شده‌اند

30 مهر 1402
رئیس مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر گفت: در شش ماه نخست سال جاری، بیش از ۵ هزار نفر از خدمات مرکز ام.آر.آی بیمارستان قلب بوشهر بهره‌مند شده‌اند.

دکتر اصغر بحرانی به روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر گفت: در حال حاضر خدمات تصویربرداری پیشرفته در دو مرکز ام.آر.آی در شهر بوشهر به مردم ارائه می‌شود که دستگاه مستقر در مرکز قلب باکیفیت ۱.۵ تسلا است.
وی با اشاره به تلاش برای کاهش زمان طولانی انتظار در بخش ام.آر.آی بیمارستان قلب بیان داشت: با وجود استقرار چند مرکز دیگر ام.آر.آی در استان بوشهر، کیفیت مطلوب تصاویر در مرکز قلب بوشهر موجب افزایش بار مراجعه‌کنندگان به این مرکز شده و این موضوع افزایش مدت‌زمان انتظار بیماران در صف نوبت حتی تا یک ماه نیز به دنبال داشته است.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته برای کاهش زمان انتظار بیماران، ارائه خدمات ام.آر.آی در مرکز قلب بوشهر به‌صورت سه شیفت در شبانه‌روز است.
دکتر اصغر بحرانی گفت: در کنار ارائه خدمات عادی و تخصصی، یک روز در هفته نیز ام.آر.آی تحت بیهوشی برای کودکان، نوزادان و بزرگ‌سالانی که نیاز به انجام ام.آر.آی با بیهوشی دارند نیز انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: اندازه‌گیری میزان رسوب آهن در قلب و کبد بیماران تالاسمی (T2 استار) در این مرکز نیز موجب کاهش چشمگیر سفرهای بیماران تالاسمی هم استانی به استان‌های مجاور شده است.
دکتر بحرانی خاطرنشان کرد: در هر نسخه ممکن است چند خدمت درخواست شده باشد که این آمار بر اساس تعداد خدمت عدد بالاتری است.
رییس بیمارستان تخصصی قلب بوشهر با اشاره به دولتی بودن تعرفه‌های درمانی این مرکز عنوان کرد: به‌منظور کاهش مراجعات حضوری و ایجاد سهولت در دریافت نوبت، سامانه نوبت‌دهی از طریق نرم‌افزار و سایت https://www.paziresh24.com/app نیز برای بیمارستان قلب فعال است.

انتهای پیام./م.م ۴۰۹۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ام.آر.آی     تصویربرداری.پیشرفته     دکتر.اصغر.بحرانی     بیمارستان.قلب    

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >