در شش ماهه اول سال جاری؛
5 هزار وارنیش فلوراید تراپی در تنگستان انجام‌شده است

7 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: باهدف پیشگیری از پوسیدگی دندان ۵ هزار و ۴۴۵ مورد وارنیش فلوراید تراپی در تنگستان به‌صورت رایگان انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: انجام وارنیش فلوراید تراپی یکی از مهم‌ترین طرح‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان در زمینه بهداشت دهان و دندان است که تاکنون ۵۶ درصد از جمعیت هدف این برنامه این خدمت را دریافت کرده‌اند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: یکی دیگر از گروه‌های سنی که نیاز است توجه ویژه‌ای به آنان در زمینه بهداشت دهان و دندان صورت بگیرد گروه سنی زیر ۱۴ سال است که تاکنون ۹ هزار و ۷۰۹ نفر مراقبت‌های مرتبط با سلامت دهان و دندان را در این گروه سنی دریافت کرده‌اند که شامل ۴۶ درصد جمعیت هدف بوده و تلاش‌ها در جهت برخورداری سایر افراد این گروه سنی از این خدمات نیز در حال انجام است.
رفیعی تصریح کرد: کلینیک سیار که مجهز به‌تمامی امکانات دندانپزشکی است با حضور در مناطق کم برخوردار شهرستان به ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم می‌پردازد که در سال جاری هزار و ۵۸ خدمت توسط این کلینیک شامل کشیدن، ترمیم، فیشورسیلانت، فلوراید تراپی، پالپتومی و جرم‌گیری در سطح شهرستان انجام‌شده است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان از ارائه ۳ هزار و ۲۷۹ خدمت دندانپزشکی در این مراکز به مردم خبر داد و خاطرنشان کرد:  سه مرکز خدمات جامع سلامت شهری و یک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در تنگستان مجهز به دندانپزشکی هستند و علاوه بر جمعیت تحت پوشش به‌صورت معین سایر درمانگاه‌های فاقد دندانپزشکی را نیز پوشش می‌دهند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >