رییس مرکز بهداشت بوشهر:
آموزش بهداشت در کاهش مخاطرات شغلی پاکبانان مؤثر است

7 آبان 1402
رییس مرکز بهداشت بوشهر گفت: آموزش بهداشت مشاغل کارگری ویژه پاکبانان می‌تواند در کاهش مخاطرات شغلی مؤثر باشد و فاکتور مؤثری در حفظ سلامت این گروه زحمتکش باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ حمید حبیبی نیا اظهار داشت: از آنجایی که بخشی از سلامت جامعه به این قشر بستگی دارد پس لازم است در آموزش به این قشر از جامعه نهایت دقت به عمل آورده شود.
وی افزود: امروزه با رشد روز افزون جمعیت و افزایش میزان زباله، بیماری‌های قابل‌انتقال از زباله نیز افزایش یافته است.
رییس مرکز جامع سلامت عالی شهر نیز گفت: با توجه به امر بهداشت و سلامت، همواره نگاه ویژه به کارکنان مدیریت پسماند بوده است.
احمد هاشمی در ادامه گفت: ضمن استقبال از برگزاری دوره‌های آموزشی، آمادگی لازم جهت همکاری با کلیه سازمان‌ها و نهادهای متقاضی جهت ارائه آموزش‌های لازم و مرتبط با حوزه سلامت را داریم.
در همین راستا کارگاه آموزشی در مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر برگزار شد کارشناسان بهداشتی علاوه بر دسته‌بندی و تشریح مشخصات پسماندها اعم از عفونی، غیر عفونی و تیز و برنده و ذکر بیماری‌های عفونی در مواجهه با زباله‌های عفونی، بر نکات مهم و حیاتی در این زمینه تأکید کردند.
و همچنین کاربرد وسایل حفاظت فردی نظیر لباس کار، چکمه، دستکش و ماسک، نحوه مواجهه با عوامل مشکوک عفونی، اهمیت و ضرورت واکسیناسیون علیه بیماری مسری و پرخطری همچون هپاتیت و کزاز و اهمیت انجام معاینات شغلی بدو استخدام و دوره‌ای از دیگر مباحث آموزشی در این کارگاه بود.
انتهای پیام/ح.گ 3001

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پاکبانان     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >