امام‌جمعه جم:
بهورز، رکن اساسی و بنیادی نظام سلامت/ مطالبات و دغدغه‌های بهورزان رفع شود

7 آبان 1402
امام‌جمعه جم گفت: بهورزان جایگاه ویژه‌ای در ساختار نظام دارند و باید مطالبات و خواسته‌های به حق آن‌ها توجه شود و در پرداخت اضافه‌کاری و کارانه به‌صورت ویژه دیده شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ حجت‌الاسلام محمد محمدی در مراسم بزرگداشت روز بهورز اظهار داشت: بهورز در اطلس اداری نمی‌گنجد و به‌عنوان مدافعان اصلی و مبارزان جبهه سلامت در خط مقدم حوزه سلامت است.
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه امروزه کاهش مرگ‌ومیر مادران باردار مدیون تلاش بهورزان است افزود: اگر امروز شاخص‌های حوزه سلامت کشور در سطح کشور بالاست، ماحصل تلاش‌ها و مجاهدت بهورزان در سطح روستاهای کشور است.
وی با بیان اینکه آمارهای بهورزان، پایه ریز برنامه‌های حوزه سلامت است بیان کرد: سرشماری، کنترل و سلامت بهداشت محیط، مبارزه به بیماری‌ها، واکسیناسیون و ... از جمله اقداماتی است که بهورزان روزانه در سطح روستاها انجام می‌دهند.
امام‌جمعه جم با تأکید بر اینکه نباید مجاهدت‌های بهورزان در ایام کرونا فراموش نشود افزود: بهورزان جایگاه ویژه‌ای دارند و باید مطالبات و خواسته‌های به حق آن‌ها توجه شود و در پرداخت اضافه‌کاری و کارانه به‌صورت ویژه دیده شوند.
حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه بهورز رکن اصلی در ساختار روستاست گفت: دهیاران به مشکلات منعکس‌شده از سوی بهورز، توجه کنند و در راستای رفع آن گام بردارند تا سطح سلامت در روستاهای شهرستان ارتقا یابد.
امام‌جمعه جم در ادامه نشست با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به نبود بیمارستان دانشگاهی در شهرستان، دانشگاه در حوزه نیروی انسانی و ارتقای سطح خدمات در بیمارستان توحید جم مشارکت کند.
وی افزود: با توجه به رشد جمعیت در شهرستان، نیاز است وزارت خانه‌های بهداشت، نفت و سازمان تأمین اجتماعی نیازسنجی برای احداث یک بیمارستان مجهزتر در سطح جم انجام دهند.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بزرگداشت     روز.بهورز     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.محمد.محمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >