رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
به دنبال اصلاح ساختارها و ارتقای فرایندها هستیم

7 آبان 1402
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حوزه فرایندها و ساختارها به دنبال اصلاح ساختارها و ارتقای فرایندها و ساختارمند کردن آنها هستیم.

دکتر حسن ملکی‌زاده در اولین روز از نشست تیم اعتباربخشی وزارت بهداشت، اظهار داشت: مادامی که ما براساس ذهنیت خودمان گام برداریم مطمئنا به مسیرهای متفاوتی خواهیم رسید و با جایگزینی اشخاص می‌بینید که هزارراههای متعددی ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: از ابتدای این دولت تاکنون، در حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی که یکی از بزرگترین حوزه‌های حاکمیتی است در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌هایی داشتیم و فعالیت‌هایی شروع شده است.

دکتر ملکی‌زاده تصریح کرد: نگاه همه مدیران ما در سیستم این است که بتوانند با برنامه ریزی دقیق، در چارچوب دستورالعمل‌های سازمانی حرکت کنند و به اهداف عالی نظام سلامت دست یابند.

وی افزود: اگر در دنیا کشورهای پیشرفته مسیر مشخصی دارند یقینا به این دلیل است که ریل‌ها و مسیرهای حرکتی آنها همان فرآیندهای آنهاست.

رییس دانشگاه اضافه کرد: استان بوشهر با وجود انواع و اقسام منابع و ذخایر نفت، گاز، صنعت، کشاورزی و یک مرز طولانی با دریا، ساده‌ترین معیار عدالت این است که بخش کوچکی از این نعمت و ثروت سهم خود استان باشد.

وی تأکید کرد: همه ما و مدیران کشوری وظیفه داریم، تلاش کنیم و حق مردم استان بوشهر را به آنها برگردانیم.

 

610 تخت بیمارستانی به حوزه آموزش اضافه خواهیم کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ضعف‌هایی که در حوزه آموزش وجود دارد گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سالانه 120 دانشجوی پزشکی پذیرش می کند و حدود 700 دانشجوی پزشکی دارد که با قریب به 2600 دانشجو، تنها یک بیمارستان آموزشی دارد.

دکتر ملکی‌زاده تصریح کرد: در مجموعه فیلدهای آموزشی 610 تخت بیمارستانی طی سال‌های 1402 تا 1404 به حوزه سلامت و حوزه آموزش اضافه خواهیم کرد.

وی بیان داشت: در فضای سرانه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه حدود 16 هزار مترمربع زیربنای وضعیت فعلی است که یک فضای فیزیکی با 19 هزارمتر مربع زیربنا تحت عنوان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، به زودی به سرانه آموزشی ما اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در دولت سیزدهم از محل مسئولیت‌های اجتماعی سازمان انرژی اتمی، مبلغ 300 میلیارد تومان به اورژانس بیمارستان هسته‌ای تعلق گرفت که با این اتفاق فضای بسیار بزرگی به حوزه آموزشی ما اضافه خواهد شد.

دکتر ملکی‌زاده افزود: پروژه بیمارستانی 180 تختخوابی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا (س) در ابتدای دولت سیزدهم 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که تا امروز حدود 47 درصد پیشرفت داشته که این پروژه در واقع 180 تخت به سرانه آموزشی ما اضافه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مذاکراتی صورت گرفته که بتوانیم بیمارستان 108 تخت خوابی برازجان را نیز به بیمارستان آموزشی تبدیل کنیم که در این صورت حدود 350 تخت به سرانه آموزشی ما اضافه خواهد شد.

دکتر ملکی‌زاده با بیان اینکه یکی از عقب‌ماندگی‌های ما در حوزه تخت‌های بیمارستانی آموزشی، تخت اعصاب و روان بود، بیان داشت: در حال حاضر 30 تخت اعصاب و روان داریم شامل 20 تخت در شهر بوشهر و 10 تخت فعال در شهر برازجان، که بیمارستان تک تخصصی اعصاب و روان در بزرگراه امام علی (ع) با 43 درصد پیشرفت فیزیکی، 56 تخت آموزشی به بخش اعصاب و روان ما اضافه خواهد کرد.

 

سالن آمفی‌تئاتر به زودی افتتاح می‌شود

رییس دانشگاه با اشاره به پیشرفت 95 درصدی سالن آمفی‌تئاتر، تصریح کرد: یک از اشکالات ما فضای لازم برای کارهای علمی، فرهنگی پژوهشی و آموزشی برای دانشجویان است که با احداث سالن آمفی تئاتر و اتاق‌هایی که در آن تعبیه شده امیدواریم که این مهم را برطرف شود.

 

وضعیت خوابگاه نسبت به درخواست دانشجویان متقاضی 100 درصدی است

دکتر حسن ملکی‌زاده با اشاره به افتتاح ساختمان 15 خرداد در ابتدای شروع به کار تیم جدید مدیریتی، بیان داشت: وضعیت خوابگاه نسبت به درخواست دانشجویان متقاضی وضعیت قابل قبول و 100 درصدی است.

وی تصریح کرد: برای دانشجویان به ویژه خانم‌ها محیط خوابگاهی امن‌تر و بهتر است و همین تابستان گذشته برای توسعه زیرساخت و کیفیت خوابگاه‌ها اقداماتی انجام شد.

 

از ابتدای دولت سیزدهم در حوزه پژوهش کارهای بزرگی انجام شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حوزه پژوهش، از نظر فضای فیزیکی و مسائل نرم افزاری دچار اشکالاتی بودیم که در 2 سال گذشته از نظر ثبت شرکت‌های دانش بنیان، و مراکز رشد، کمیته‌های تحقیقات دانشجویی، ارتقا و جهش مقالات علمی، کارهای بزرگی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در بعد فضای فیزیکی، یک ساختمان در بافت تاریخی شهر بوشهر پس از پایان کار و تأمین تجهیزات در اختیار دانشگاه و معاونت تحقیقات و فناوری قرار خواهد گرفت.

دکتر ملکی‌زاده اظهار داشت: همه اینها اتفاقات مبارکی است جای بسی افتخار دارد که در این دولت و به دستان پرافتخار همین مدیران دانشگاه علوم پزشکی که نقش اساسی داشتند شکل گرفته و ما ضمن دیدن اشکالات و نواقص خودمان  میبینیم که با سرعت قابل قبولی به سمت پیشرفت حرکت می کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با این درایتی که مدیران ما دارند چشم انداز آینده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، یک چشم انداز نیک و در حال پیشرفت است.

 

 

انتهای پیام/ س.م 1021

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

 


کلمات کلیدی:
اعتباربخشی     وزارت.بهداشت.درمان     علوم.پزشکی.بوشهر     حسن.ملکی.زاده    

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >