رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
باید به سمت آموزش خود مراقبتی به نوجوانان پیش برویم/ارائه خدمت به بیش از 4 هزار نوجوان در تنگستان

13 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی در رشد و تکامل جسمی، روانی و اجتماعی نوجوانان هست لذا باید به سمت آموزش خود مراقبتی به نوجوانان پیش برویم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بابیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری ۴ هزار و ۲۹۶ نوجوان خدمات بهداشتی اولیه را در تنگستان دریافت کرده‌اند اظهار داشت: جدال برای کسب استقلال و عدم وابستگی از ویژگی‌های دوران نوجوانی است و همچنین تغییرات فنّاورانه و اجتماعی سبب بروز بعضی از رفتارهای پرخطر در نوجوانان شده که متأسفانه ممکن است برای آنان عواقب ناگواری را در برداشته و ازنظر روانی و اجتماعی سبب وارد شدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به آنان گردد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان با اشاره به اینکه بستر مدرسه بهترین و مناسب‌ترین موقعیت برای ایجاد دانش، آگاهی و تغییر نگرش و عملکرد بهداشتی در جامعه به‌حساب می‌آید افزود: کارشناسان آموزش سلامت در شهرستان تنگستان به مناسبت‌های مختلف با حضور در مدارس در نقاط مختلف تلاش می‌کنند تا در این راستا گام بردارند.
ماه زرافشون رفیعی تصریح کرد: باید مهارت حل مسئله را به نوجوانان آموخت تا بتوانند با استفاده از این تکنیک مسائل و مشکلات مختلف را تبدیل به یک برنامه و درنتیجه تغییر رفتار کنند.
وی ادامه داد: این تکنیک می‌تواند در رابطه با یک مشکل در تغذیه یا هر مسئله دیگری در دوره نوجوانی باشد.
رفیعی تأکید کرد: باید آموزش‌های لازم به نوجوانان در رابطه با تغذیه، فعالیت فیزیکی، خواب، مدیریت استرس، نیازهای هیجانی و معنوی، روابط درون فردی و بین فردی و بهداشت بلوغ به‌صورت مستمر ارائه شود تا نوجوانان بتوانند با استفاده از این اطلاعات به شناخت درست از موقعیت سنی و تغییر و تحولات آن رسیده و درنتیجه تصمیمات بهتری را در این رابطه اتخاذ کنند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >