هواپیمای اورژانس هوایی کشور جهت اعزام نوزاد گناوه ای به پرواز درآمد

4 آذر 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اعزام نوزاد گناوه ای با مشکل تنفسی شدید به بیمارستان شیراز خبر داد.

دکتر سیدحسین موسوی در مصاحبه با روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  افزود:   طی تماس از بیمارستان گناوه با مرکز اورژانس استان، اطلاعاتی دریافت شد که نوزاد وضعیت وخیم تنفسی دچار بود، با توجه به شرایط خاص و وخامت حال ایشان، نیازمند انتقال به بیمارستان مجهزتر بود.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوسهر گفت: با توجه به شرایط ویژه نوزاد ۴ روزه و مدت زمان زیاد انتقال، تصمیم گرفتیم از اورژانس هوایی برای اعزام زمینی استفاده کنیم. اما به دلیل تعمیراتی که در حال انجام بر روی بالگرد اورژانس هوایی بوشهر بود، از اورژانس کشور تقاضای مساعدت جهت در اختیار گذاشتن هواپیمای اورژانس‌ کشور را مطرح نمودیم.
وی خاطر نشان کرد: با این پیگیری‌های مجدانه و تلاش‌های فراوان، موفق شدیم موافقت سازمان اورژانس کشور جهت اعزام به گناوه را به دست آوریم، در تاریخ یکم آذر ماه سال جاری، هواپیمای اورژانس کشور به سمت آسمان نیلگون خلیج همیشه فارس استان بوشهر پرواز کرده و به سمت بندر گناوه اعزام شد.
دکتر موسوی افزود: هواپیمای اورژانس کشور پس از فرود در باند فرودگاه بهرگان بندر امام حسن ، نوزاد ۴ روزه را بوسیله مراقبت‌های تخصصی تیم پزشکی آقایان خدارحم نویدکیا، مهدی فاتح و خانم خرم آبادی به بیمارستان شیراز اعزام کرد.
نوزاد با وضعیت وخیم توسط تیم پزشکی اورژانس استان از مرگ نجات یافت
رییس اورژانس استان بوشهر به بازگشت به زندگی نوزاد در این ماموریت اشاره کرد و گفت: نوزاد با وضعیت وخیم تنفسی نیازمند اقدام فوری و حساس بود و تیم اورژانس استان با تصمیم و واکنش سریع، توانست این نوزاد را نجات دهد.
دکتر موسوی اعلام کرد: در فرودگاه احیا قلبی تنفسی برای بیمار انجام شد و با تلاش بی دریغ تکنسین‌های اورژانس، نوزاد به زندگی دوباره بازگشت.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوسهر عنوان داشت: این فرآیند انتقال برای اولین بار در استان بوشهر انجام شد که با پیگیری‌های مستمر و مکرر و اخذ مجوزهای قانونی صورت گرفت که نشانگر مسئولیت پذیری و به معنای واقعی کار جهادی پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان و همچنین همکاری خوب مدیریت پرسنل بیمارستان امیرالمومنین ع گناوه است.
دکتر موسی از مجموعه مدیریت و پرسنل اورژانس هوایی و فرمانداری دیلم و مدیر منطقه نفتی بهرگان و مدیر فرودگاه و همچنین سازمان اورژانس کشور تقدیر و تشکر ویژه کرد.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اعزام.نوزاد     بالگرد.اورژانس     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   4 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >