معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کتاب و کتابخانه‌ها به‌عنوان چراغ راهنمایی انسان در دنیای امروز ایفای نقش می‌کنند/ تجهیز کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

4 آذر 1402
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دنیای امروز کتاب و کتابخانه‌ها به‌عنوان چراغ راهنمایی انسان در جهت پیشرفت و توسعه ذهنی و فرهنگی ایفای نقش می‌کنند.

دکتر اکرم فرهادی ضمن بیان اهمیت کتاب و کتابخانه به تشریح فعالیت‌های کتابخانه مرکزی و اقماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پرداخت و اظهار داشت: خواندن کتاب‌ها به توسعه ذهنی و تفکر کلان کمک می‌کند و می‌تواند مهارت‌های تحلیلی و تفکری فرد را ارتقاء دهد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: کتابخانه‌ها به‌عنوان یک مرجع فرهنگی در کشورهای مختلف شناخته شده‌اند.
وی تصریح کرد: کتابخانه‌ها به دلیل دارا بودن منابع اطلاعاتی مختلف و همچنین فضایی کاملاً مناسب می‌توانند علاوه بر فراهم آوردن امکان موفقیت در زمینه‌های تحصیلی، زمینه‌ساز بسیاری از ابتکارها و همچنین افکار جدید باشند.
دکتر فرهادی اضافه کرد: کتابخانه‌های دانشگاهی از مراکزی محسوب می‌شوند که با توجه به مخاطبین و نوع استفاده کاربران از منابع اطلاعاتی در پی بهره‌گیری از امکانات و فناوری‌های جدید می‌باشند.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین رسالت کتابخانه‌های دانشگاهی، آسان‌سازی دسترسی به آخرین اطلاعات روز جهان است و به عبارتی اصلی‌ترین رسالت هر کتابخانه‌ای تأمین نیازهای اطلاعاتی کاربران است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای تکمیل مجموعه اطلاعاتی، پردازش صحیح اطلاعات و ارائه صحیح و مطلوب آن به کاربران خاص خود از نرم‌افزار کتابخانه‌ای تحت وب آذرسا استفاده کرده است.
وی تصریح کرد: خرید ۸۱۸ نسخه کتاب به مبلغ ۲ میلیارد و ۹۳۷ میلیون و ۴۲۳ هزار ریال جهت کتابخانه مرکزی و اقماری دانشگاه، امانت ۷ هزار و ۱۶۷ عنوان کتاب و بازگشت ۶ هزار و ۹۷۲ عنوان کتاب در بخش امانت کتابخانه‌های مرکزی و اقماری و امانت ۷ هزار و ۱۶۷ عنوان کتاب و بازگشت ۶ هزار و ۹۷۲ عنوان کتاب در بخش امانت کتابخانه‌های مرکزی و اقماری از جمله اقدامات در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بوده است.
دکتر فرهادی اضافه کرد: هزار و ۱۴۴ نفر از خدمات بخش امانت کتابخانه مرکزی، ۲۷۲ نفر از خدمات بخش امانت کتابخانه بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و ۳۵۴ نفر از خدمات بخش امانت کتابخانه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی استفاده کرده‌اند.
وی بیان کرد: ورود اطلاعات، فهرست‌نویسی و آماده‌سازی بیش از ۸۸۴ نسخه کتاب فارسی و ۱۲ نسخه کتاب لاتین و ۶۲ عنوان پایان‌نامه جدید و عضویت تعداد ۳۱۸ نفر در کتابخانه مرکزی، ۲۸۴ نفر در کتابخانه بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و ۲۵۵ نفر در کتابخانه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی از دیگر اقدامات در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بوده است.
دکتر فرهادی اضافه کرد: تجهیز، زیباسازی و ایجاد امکانات رفاهی شامل مبلمان، آب جوش و چای، گلدان گل، فرش و میز مطالعه مجهز به کامپیوتر در سالن‌های مطالعه کتابخانه مرکزی، راه‌اندازی بخش مشاوره اطلاعاتی در جهت ارائه خدمات مطلوب به پژوهشگران، برگزاری ۱۲ کارگاه آموزشی جهت اعضای محترم هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و برگزاری هفته کتاب در کتابخانه مرکزی با انجام برنامه‌های مختلف مانند نمایشگاه کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی، انتخاب اعضا فعال کتابخانه مرکزی و اقماری دانشگاه و چندین برنامه دیگر نیز از اقدامات در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بوده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۲ ساعت کاری کتابخانه مرکزی دانشگاه تا ساعت ۲۲ و کتابخانه دانشکده پزشکی تا ساعت ۲۱ افزایش و کتابخانه مرکزی در روزهای پنجشنبه و جمعه در جهت افزایش رضایتمندی دانشجویان بازگشایی شد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
کتاب     کتابخانه     معاون.تحقیقات.فناوری     معاونت.تحقیقات.فناوری     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   4 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >