متخصص بیماری‌های اعصاب و روان برازجان:
عادی‌سازی یکی از راه‌های کاهش انگ بیماری‌های روان‌پزشکی است

6 آذر 1402
متخصص بیماری‌های اعصاب و روان بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: یکی از راه‌های کاهش انگ بیماری‌های روان‌پزشکی، عادی‌سازی آن است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر فرزانه بابا علی افزود: با توجه به مطالعات انجام گرفته در کشور، به نظر می‌رسد که میزان شیوع اختلالات روان‌پزشکی به‌صورت نگران‌کننده رو به افزایش است.
دکتر بابا علی تصریح کرد: علی‌رغم افزایش شیوع اختلالات روان‌پزشکی، این بیماری‌ها در بیشتر کشورهای دنیا و از جمله ایران، مورد غفلت قرار گرفته است که یکی از دلایل آن، انگ اجتماعی این اختلالات است.
وی با بیان اینکه، یکی از راه‌های کاهش انگ بیماری‌های روان‌پزشکی، عادی‌سازی آن است، گفت: از بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان روان انتظار می‌رود با آموزش‌های گوناگون و بیان اطلاعات مفید، آگاهی مردم را در زمینه اختلالات روان‌پزشکی افزایش دهند.
دکتر بابا علی بیان کرد: باید بدانیم که سلامت جسم و روح برابرند و بر یکدیگر اثر مستقیم دارند به‌طوری‌که بیماری‌های روان‌پزشکی، همانند بیماری‌های جسمی (فشارخون، دیابت و ...) است و همانند آن‌ها نیاز به پیگیری و مراجعه به پزشک دارد.
وی همچنین در مورد یکی از اختلالات شایع و رو به افزایش روان‌پزشکی یعنی خودکشی، راه‌های پیشگیری، عوامل خطر و بازدارنده آن نیز سخنانی را بیان و اظهار کرد: خودکشی پدیده‌ای پیچیده و بحران محور است و علل مختلفی دارد و به‌تبع آن راه‌حل‌های مختلفی دارد.
دکتر بابا علی با اظهار تأسف گفت: متأسفانه، سن اقدام به خودکشی بنا به دلایل مختلف کاهش چشم‌گیری داشته ولی با توجه به اینکه این پدیده عموماً به دنبال اختلالات روان‌پزشکی رخ می‌دهد، قابل‌پیشگیری است.
متخصص بیماری‌های اعصاب و روان بیمارستان شهید گنجی برازجان تصریح کرد: به‌طورکلی مراجعه به‌موقع به پزشک، استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تازه، عدم استفاده از فست فود، رعایت بهداشت خواب، ورزش منظم، محدودیت استفاده از فضای مجازی در پیشگیری از این اختلالات کمک کننده است.
متخصص بیماری‌های اعصاب و روان بیمارستان شهید گنجی برازجان در جلسه آموزشی که با حضور کارشناسان سلامت روان تمامی شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شد، مطالبی در خصوص اختلالات شایع روان‌پزشکی مانند اضطراب، افسردگی، دوقطبی، اسکیزوفرنی، انواع شخصیت و اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان، علائم آن‌ها، تشخیص و درمان آن‌ها را بیان کرد.

. انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.روان‌پزشکی     متخصص.اعصاب.روان     دکتر.فرزانه.باباعلی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >