با حضور معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
نخستین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی افتتاح شد/ گزارش تصویری

8 آذر 1402
با حضور معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نخستین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آئین افتتاح نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند اثرات خوبی در حوزه پزشکی در استان و حتی کشور داشته باشد.
دکتر یحیی رضایی افزود: صنعتگران و سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در این نمایشگاه می‌توانند با مزیت‌های بسیار خوب استان بوشهر جهت سرمایه‌گذاری آشنا شوند.
وی ادامه داد: بیشترین مرز آبی با خلیج‌فارس، گمرک‌های متعدد و منطقه ویژه اقتصادی و در آینده‌ای نزدیک منطقه آزاد تجاری ازجمله مزیت‌هایی است که می‌تواند به ورود سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان به استان کمک کند.
دکتر رضایی یادآور شد: دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر آمادگی دارد تا در صدور مجوز و ارائه مشاوره‌ به جامعه هدف همکاری لازم را داشته باشد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان‌پزشکی، ۶۵ شرکت از ۶ استان کشور در زمینه‌های تشخیصی، درمانی و پیشگیری حضور دارند.
رضایی ادامه داد: تجهیزات پزشکی تعریف بسیار وسیعی از ابزار کوچک مانند فشارسنج تا ابزارهای بزرگ مانند لیزر و ام.آر.آی را در بر می‌گیرد که می‌تواند در ارتقاء سلامت مردم نقش بسیار مؤثری داشته باشد.
وی گفت: در سال ۲۰۲۰،  ۴۷۶ میلیارد دلار گردش مالی تجهیزات پزشکی دنیا بوده که این رقم در سال ۲۰۲۷ طبق پیش‌بینی‌ها به ۶۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در ایران نیز سال ۲۰۲۰ چرخش مالی این تجهیزات ۲.۵ میلیارد دلار گزارش‌شده که پیش‌بینی‌شده در ۲۰۲۵ به ۳.۷ میلیارد دلار افزایش یابد.
دکتر رضایی ادامه داد: این فرصت مغتنمی برای کشور است تا با ورود نیروهای بسیار خوب و کارآمد در حوزه تجهیزات پزشکی، شاهد بی‌اثر شدن تحریم‌ها، اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش‌افزوده برای کشور شده و به شعار سال یعنی افزایش تولید و کنترل تورم جامعه عمل بپوشانیم.
وی افزود: خیلی مهم است که تجهیزات پزشکی باکیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی به‌صورت عادلانه در بین مردم توزیع شود که دراین‌بین دولت نقشی مهم بر عهده دارد.
نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان‌پزشکی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ، تولیدکننده ، واردکننده و توزیع کننده از هفتم تا دهم آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر است.

انتهای پیام/غ.ه-2070
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     نمایشگاه     تجهیزات.پزشکی     دکتر.یحیی.رضایی        

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >