آغاز اجرای برنامه‌های جانبی برای ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات طبیعی در استان بوشهر

27 آذر 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از آغاز اجرای برنامه‌های جانبی برای ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات طبیعی در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: برنامه‌های جانبی برای ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات طبیعی از ۲۲ آذرماه تا ۸ دی‌ماه ۱۴۰۲ در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: به‌منظور رسیدن به هدف جهانی (کاهش اساسی مرگ‌ومیر ناشی از بلایا در سطح ملی) با برنامه راهبردی ۱۰ ‌ساله اورژانس پیش بیمارستانی استان مانور زلزله در مدارس بوشهر اجرا کرد.

دکتر موسوی افزود: این مانور که با سناریو از پیش تعریف‌شده به همت ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه بحران در بلایا طراحی‌شده بود، در مدرسه شهدای صنعت هسته‌ای بوشهر با موفقیت برگزار شد.

آموزش‌های کلیدی پزشکی و اطفاء حریق در مدارس

رئیس اورژانس استان بوشهر، به یادگیری و آموزش مداوم و داشتن برنامه‌هایی در زمان بحران و خروج اضطراری تأکید کرد و گفت: در کنار این آموزش‌ها، نکات کلیدی و آموزشی برای برخورد با بیماران قلبی، تنفسی و نکات اطفاء حریق به دانش‌آموزان و مربیان آموزش داده‌شده است.

وی افزود: این آموزش‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در صورت بروز حادثه، بتوانند به‌صورت صحیح و حرفه‌ای واکنش نشان دهند و به افراد مبتلابه بیماری‌های قلبی و تنفسی کمک کنند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: این برنامه‌ها باهدف کاهش اثرات بلایا بر جمعیت و اقتصاد جهانی طراحی و ارائه‌شده‌اند و می‌توانند به مقابله با بلایا و کاهش خسارات ناشی از آن‌ها کمک شایانی نمایند و از اهمیت بسیاری برخور دارند.

دکتر موسوی عنوان کرد: از جمله اهداف این برنامه‌ها می‌توان به کاهش اساسی جمعیت متأثر از بلایا، کاهش قابل‌توجه خسارات مستقیم اقتصادی ناشی از بلایا و راهبردهای ملی و محلی کاهش خطر بلایا هستند.

وی اشاره کرد: این برنامه‌ها همچنین از طریق ارتقاء همکاری‌های بین سازمانی، به‌منظور کمک به تکمیل اقدامات ملی برای اجرای این چارچوب، اقدام می‌گردد.

رئیس اورژانس استان بوشهر گفت: با توجه به اهداف راهبردی بلندمدت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، امیدواریم که با تلاش، بتوانیم به دستیابی به این اهداف مهم و حیاتی برای جوامع مختلف در سراسر جهان کمک کنیم.

وی تصریح کرد: با هماهنگی و حمایت حوزه مدیریتِ ریاست دانشگاه علوم پزشکی، مانور مؤثر اورژانس یک‌بار دیگر نشان از توانمندی و عملکرد برتر خود داد؛ اعضای تیم بحران اورژانس پیش بیمارستانی با تمرینات مداوم و ارتقاء دانش خود، به دنبال بهبود عملکرد خود در بحران‌ها هستند. آن‌ها آماده‌اند تا در هر شرایطی و در هر مکانی، به جامعه خدمت کنند و به‌عنوان یک عضو فعال و حمایتگر از مردم استان حضور یابند.

دکتر موسوی از کارگروه بحران، ستاد بحران و هماهنگی دانشگاه واحدهای ستادی اورژانس و واحد عملیات اورژانس شهرستان بوشهر و کارکنان مدرسه شهدای صنعت هسته‌ای که در اجرای دقیق این مانور همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود.

 

 

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
اورژانس     ایمنی.دربرابر.زلزله     سید.حسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >