رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛
مشارکت ۹۳ درصدی مردم استان بوشهر در طرح ملی دیابت و فشارخون/ ۱۱۷ پروژه بهداشتی در استان فعال است

13 دی 1402
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: هم‌اکنون ۱۱۷ پروژه بهداشتی در سطح استان بوشهر فعال است که به‌طور میانگین در یک یا دو هفته، یک پروژه بهداشتی افتتاح می‌شود و تا دهه فجر امسال ۴۰ پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ دکتر حسن ملکی زاده در مراسم افتتاح خانه بهداشت شهید نیرومند صیدی اظهار داشت: جم منطقه‌ای استراتژیک و گردشگری در استان است و به‌عنوان میزبان خانواده‌های صنعت، نیازمند نگاه ویژه‌ای است.
دکتر ملکی زاده با تأکید بر اینکه مشکلات بهداشت و درمان جم بررسی و رفع خواهد شد افزود: حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جم برای بررسی چالش‌ها و مشکلات حوزه سلامت است و تلاش خواهیم کرد سطح خدمات ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۱۷ پروژه بهداشتی در سطح استان بوشهر فعال است افزود: به‌طور میانگین در یک هفته، یک پروژه افتتاح می‌شود و تا دهه فجر امسال ۴۰ پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.
دکتر ملکی زاده خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از جمله دستگاه‌های اجرای استان است که هرساله دارای بیشترین پروژه عمرانی است و این روند تداوم خواهد داشت تا در آینده شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ در حوزه بیمارستانی باشیم.
وی در خصوص ارتقا خدمات حوزه تخصصی درمان در شهرستان جم گفت: وزارت نفت بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی، خدمات حوزه درمان را در بیمارستان توحید جم ارائه می‌کند و دانشگاه علوم پزشکی نیز در حوزه‌های تخصصی و فوق تخصصی به حوزه نفت کمک کرده است و به دنبال رفع مشکلات این مجموعه خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از پوشش ۹۳ درصدی طرح پویش ملی فشارخون و دیابت برای افراد بالای ۱۸٫ سال در استان بوشهر خبر داد و افزود: این پویش یکی از مهم‌ترین طرح‌های حوزه بهداشت در سطح کشور است و با شناسایی و کنترل این دو بیماری، می‌توان از بروز بیماری‌های قلبی، کلیوی، چشمی و ... و در نهایت مرگ‌ومیر ناشی از آن پیشگیری کرد.
وی در ادامه بیان کرد: تاکنون شهرستان جم در این طرح دارای بیشترین درصد مشارکت بوده است.
خانه بهداشت شهید نیرومند صیدی با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار جم و سایر مسئولین شهرستانی افتتاح شد.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح.خانه.بهداشت     بر.مدار.سلامت     روستای.صیدی     شهرستان.جم     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >