از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۲؛
۳۳۰ هزار تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد

23 دی 1402
مدیر بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال (۹ ماهه اول سال ۱۴۰۲) تعداد ۳۳۰ هزار و ۶۳۶ تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شده است.

مهدی بنافی ضمن بازدید از آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه سال جاری تعداد کل مراجعین به آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی ۵۷ هزار و ۳۴۸ نفر است که از این تعداد ۵۰ هزار و ۳۵۷ بیمار مربوط به موارد بستری و ۶ هزار و ۹۹۱ بیمار مربوط به موارد سرپایی بوده است.
 بنافی ضمن معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان به دو بخش کلی کلینیکال و سرجیکال بیان کرد: بخش کلینیکال آزمایشگاه شامل بخش‌های بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی، سرولوژی، میکروب‌شناسی، آنالیز ادرار و بانک خون است
وی همچنین گفت: در بخش بیوشیمی سه دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی و دو دستگاه اتوآنالایزر سدیم و پتاسیم مستقر است که تعداد تست‌های انجام شده در این بخش در ۹ ماهه اول سال جاری ۱۷۵ هزار و ۱۶۴ تست است.
مدیر بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در ادامه افزود: در بخش هماتولوژی آزمایشگاه شهید گنجی دو دستگاه سل کانتر و دو دستگاه سدیمان ریدر مستقر است که آمار تست‌های انجام شده در این بخش در بازه زمانی مزبور ۸۲ هزار و ۷۱۳ تست است و در بخش ایمونولوژی دو دستگاه الایزا و یک دستگاه وایداس مستقر بوده و تعداد تست‌های انجام شده در این بخش ۳ هزار و ۲۴۴ تست و همچنین تعداد تست‌های انجام شده در بخش‌های سرولوژی (۹ هزار و ۶۷۶)، میکروب‌شناسی (۴ هزار و ۶۵۲) و آنالیز ادرار (۸ هزار و ۵۲۲) تست است.
 بنافی همچنین تصریح داشت: در بخش بانک خون این آزمایشگاه آزمایش‌های موردنیاز بیماران بستری نیازمند خون در بیمارستان انجام می‌گیرد و در مدت ۹ ماهه اول امسال حدوداً تعداد ۹ هزار و ۱۶۶ تست آزمایشگاهی انجام شده است.
وی در ادامه گفت: آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان حدوداً ۳۶ هزار و ۸۴۷ تست متفرقه دیگر اعم از تروپونین، گازهای خونی و ... را در مدت‌زمان ۹ ماهه اول امسال انجام داده است.
مدیر بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در پایان از زحمات و خدمات پزشکان و پرسنل زحمتکش بیمارستان شهید صادق گنجی، ۱۷ شهریور، درمانگاه تخصصی ولایت و مرکز اعصاب و روان و بخصوص زحمتکشان عرصه علوم آزمایشگاهی تشکر و قدردانی نمود و ابراز داشت: بی‌شک همه پرسنل و پزشکان و کادر پشتیبان بیمارستان تلاش و کوشش شبانه‌روزی انجام می‌دهند تا ذره‌ای از آلام مردم عزیز و بیماران محترم را کاهش دهند و بعد از رضایت باری‌تعالی، رضایت مراجعین محترم سر لوحه کار و فعالیت همه ما در کادر درمان است.
انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تست.آزمایشگاهی     مهدی.بنافی     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >