کارشناسان بهداشت و محیط و حرفه‌ای مانع همه‌گیری بیماری‌ها در تعطیلات نوروزی هستند

27 دی 1402
اگر تیم بهداشت محیط و حرفه‌ای نبود ما شاهد همه‌گیری‌های بیماری‌های زیادی در نوروزها می‌بودیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر چندین سال است به‌عنوان مقصد گردشگری کشور در نوروز قرار گرفته، اگر تیم بهداشت محیط و حرفه‌ای نبود ما شاهد همه‌گیری‌های بیماری‌های زیادی در نوروزها می‌بودیم.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان در نشست اعضای مدیران و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای افزود: مجموعه معاونت بهداشت و شبکه‌های بهداشت علاوه بر برنامه‌های معمول خود با برنامه‌های بزرگ دیگری نیز درگیر هستند.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان گفت: به‌عنوان مثال علاوه بر کارهای معمول دو برنامه بزرگ جوانی جمعیت و طرح سلامت خانواده و نظام ارجاع که به عهده حوزه بهداشت گذاشته شده می‌تواند هر سازمانی رو به‌طور کامل به خود مشغول کند بااین‌حال حوزه بهداشت با همه کمبودها این برنامه‌ها با تلاش همکاران به نحو احسن انجام می‌دهد و از این بابت باید به خودمان افتخار کنیم.
مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: با توجه به افزایش وسیع فعالیتهای بهداشت محیط و حرفه‌ای و تعاملات درونی و بیرونی با سایر سازمان‌ها و همچنین لزوم بررسی میزان پیشرفت شاخص‌های بهداشتی نیاز است برای ثبت فعالیت‌ها به جای استفاده از روش‌های سنتی از نرم‌افزارهای پیشرفته و سامانه‌های پیش‌بینی‌شده استفاده شود.
مهندس میمنت توبه خاک افزود: به همین منظور کارگاه آموزشی سامانه سامح با حضور کارشناسان و پشتیبانان کشوری سامانه مذکور برای ۶۰ نفر از کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان‌ها توسط گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی برگزار شد.
انتهای پیام / م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     مهندس.میمنت.توبه‌خاک     معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >