رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی در سفر به استان بوشهر:
تقویت فضای کارهای دانش‌بنیان در دستور کار کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی است/ گزارش تصویری

30 دی 1402
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی گفت: تقویت فضای کارهای دانش‌بنیان در دستور کار کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی است.

دکتر کامران باقری لنکرانی در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعضای کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی در بوشهر اظهار داشت: فرهنگستان علوم پزشکی مثل سه فرهنگستان علوم، فرهنگستان هنر و فرهنگستان ادبیات و زبان فارسی یک نهاد مشورتی است.
وی تصریح کرد: فرهنگستان علوم پزشکی نهادی است که وظیفه رصد، کمک به نوآوری، کمک به حرکت پرشتاب علمی کشور و کمک به ارتقا فرهنگ سلامت بین مردم می‌کند.
دکتر لنکرانی اضافه کرد: از سال گذشته فرهنگستان علوم پزشکی تصمیم گرفت واحدهای استانی تشکیل دهد که اولین واحد استانی در جنوب کشور بین منطقه‌ای که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بوشهر به نام کارگروه جنوب تشکیل شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه این کارگروه از بدو تأسیس توانسته با یک حمایت نخبگانی در بسیاری از موارد نظرات کارشناسی خوب را به فرهنگستان در تهران بدهد و بخشی از نظرات نیز به صاحب‌نظران و ذینفعان منتقل شده است.
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم بتوانیم به یک حرکت پرشتاب به نشاط‌آفرینی و امیدآفرینی علمی در این دو استان کمک کنیم تا مسیر علمی بیشتر شکوفا بشود و فضای کارهای دانش‌بنیان را تقویت کنیم.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
کلمات کلیدی:
نشست     هیات.رییسه     دکتر.کامران.باقری‌لنکرانی     فرهنگستان.علوم.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >