طرح تشدید نظارت و کنترل شرایط بهداشتی نانوایی‌ها در شهرستان دشتستان آغاز شد

1 بهمن 1402
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اجرای طرح تشدید نظارت و کنترل شرایط بهداشتی نانوایی‌ها در شهرستان خبر داد.

سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: تشدید نظارت و کنترل شرایط بهداشتی صنوف به‌منظور جلوگیری از انتقال بیماری‌ها، حفظ بهداشت عمومی، ارتقاء سطح بهداشت و ایجاد شرایط بهداشتی مناسب در محیط‌های عمومی و کسب‌وکارها انجام می‌شود.
حسینی اضافه کرد: این اقدامات شامل نظارت بر شرایط بهداشتی محیط‌های غذایی، کنترل بهداشتی فردی، ساختمان‌ها و ابزار و تجهیزات می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این اقدامات می‌توانند به کاهش انتقال بیماری‌ها، افزایش اطمینان مشتریان از شرایط بهداشتی صنوف و ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی منجر شوند.
حسینی بیان کرد: در همین راستا و باهدف نظارت بیشتر بر صنوف مواد غذایی حساس، طرح تشدید نظارت جهت صنوف رستوران و غذای بیرون بر، نانوایی، فست فود، شیرینی‌پزی‌ها و آجیل‌فروشی‌ها از ۱۵ دی‌ماه تا پایان سال برنامه‌ریزی‌شده است.
وی تأکید کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تشدید نظارت بر نانوایی‌ها در چند مرحله در دستور کار قرار گرفت.
حسینی تصریح کرد: فاز اول نظارت نانوایی‌ها در شهر برازجان با حضور ۱۲ بازرس شبکه بهداشت و ۳ نماینده از ادارات مرتبط ازجمله اتاق اصناف، صنعت و معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انجام گرفت که در این مرحله از ۵۰ نانوایی و نان فانتزی بازدید شده که ۱۷ مورد اخطاریه بهداشتی صادر و ۴ مورد نیز جهت کسر سهمیه آرد به کمیسیون مربوطه معرفی شدند.
حسینی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده از ۱۹۸ نانوایی سطح شهرستان بیش از ۱۵۰ مورد در طرح تشدید درباره زمانی کوتاه، مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: سلامت مردم اولویت اصلی حوزه سلامت است و از همشهریان خواهشمندیم در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی در صنوف با تلفن ۱۹۰ یا مراجعه به شبکه بهداشت و درمان در پیگیری جدی مشکلات کمک نمایند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     صنوف     سیده‌فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >