مدیرکل دیوان محاسبات استان بوشهر:
شفافیت مالی مهم‌ترین بخش مدیریت دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌ریزی هدفمند و مؤثر است

10 بهمن 1402
مدیرکل دیوان محاسبات استان بوشهر گفت: شفافیت مالی مهم‌ترین بخش مدیریت دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌ریزی هدفمند و مؤثر است تا از بروز مشکلات برای سازمان جلوگیری شود.

دکتر محسن فنی‌اصل در نشست هیات رئیسه مشترک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دیوان محاسبات کشور به‌عنوان نهاد عالی نظارت بر بودجه کشور و عملکرد دستگاه‌های اجرایی بوده و سیاست‌های پیشگیرانه، اصلاح محور و صیانتی دیوان موجب ضرورت حضور مدیران این سازمان در این نشست شده است.
وی بابیان اینکه تلاش‌های مجموعه سلامت استان قابل‌تقدیر بوده تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات سلامت در استان بوده و علاوه بر بهداشت و درمان، بودجه دانشگاه‌ صرف امور آموزشی و پژوهشی می‌شود که این خود نشان‌دهنده ماهیت خاص این دانشگاه‌ و نیازمندی به نظارت و شفافیت مالی بر مصارف آن‌ها است.
مدیرکل دیوان محاسبات استان بوشهر بیان داشت: دستگاه‌هایی اجرایی باید در مشاهده به‌روز ابلاغ‌های حقوقی فعال بوده و سازوکارهای لازم را انجام دهند تا منجر به ایجاد مشکل برای دستگاه‌ مربوطه نشود، همچنین مدیران بخش مالی باید تمام موارد را در چهارچوب قانون انجام دهند تا مشکل قانونی متوجه آن مجموعه نشود.
دکتر محسن فنی‌اصل تاکید کرد: باید تمامی گردش‌های مالی و برداشت‌هایی که از حساب دانشگاه توسط دیگر سازمان‌ها انجام می‌شود ازلحاظ قانونی بررسی‌شده و همچنین پرونده‌هایی که در جریان هستند پیگیری شوند.
نشست هیات رئیسه مشترک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رئیس دانشگاه، اعضا هیات رئیسه، روسای شبکه‌های بهداشت و درمان، روسای بیمارستان‌های استان و سایر مدیران دانشگاه در سالن اجتماعات سایت پردیس دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام / م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشت     هیات.رییسه.مشترک     دیوان.محاسبات     دکتر.محسن.فنی‌اصل        

تاریخ بروز رسانی:   10 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >