نجات جان یک نوجوان ۱۴ ساله در اورژانس بوشهر

17 بهمن 1402
در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، دکتر سید حسین موسوی و احمد حیدری با اقدامی عملیاتی، حرفه‌ای و به‌موقع، توانستند جان پسر ۱۴ ساله را در مقابل دیدگان خانواده‌اش نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی اورژانس بوشهر، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همراه با مسئول ستاد بحران دانشگاه، در محل دفتر مدیریت در حال برنامه‌ریزی امور اورژانسی بودند که ناگهان یک خانواده پریشان و وحشت‌زده به دنبال کمک بودند، زیرا پسر ۱۴ ساله‌شان بیهوش بدون علائم حیاتی درخطر مرگ قرارگرفته بود.
دکتر سید حسین موسوی ماجرای نجات را به این شرح توضیح داد: روز گذشته پس از پایان تایم اداری، همراه با مسئول ستاد بحران دانشگاه در حال برنامه‌ریزی مسائل اورژانس و اتاق بحران دانشگاه بودیم که ناگهان صدای همهمه‌ای بسیار بلند شنیدیم.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هر دو از صندلی‌هایمان بلند شدیم و من به‌محض شنیدن صدای کمک از سوی مادر، به‌سرعت و بلادرنگ به سمت بیمار روانه شدم و خود را بالای سر نوجوان ۱۴ ساله که فاقد هرگونه علائم حیاتی بود، رسانیدم.
دکتر موسوی اظهار کرد: در کمتر از یک دقیقه، بیمار را در آغوش گرفتم و به یک مکان امن منتقل کردم، مصدوم که در آن زمان هیچ ضربان قلب و تنفسی نداشت، احیاء و ماساژ قلبی شروع و با لوله‌گذاری تخصصی و ستودنی احمد حیدری، راه هوایی بیمار باز شد و علائم حیاتی بهبود یافت.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید به شرکت در دوره‌های احیاء قلبی ریوی و یادگیری مبانی کمک‌های اولیه که هرساله توسط اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر برای عموم مردم به‌صورت رایگان با اعطای مدرک ارائه می‌شود، افزود: این پسر ۱۴ ساله در بررسی ارزیابی اولیه، بدون تنفس و ضربان قلب بود.
وی تصریح کرد: با انجام عملیات احیای قلبی و ریوی، نوجوان بوشهری از مرگ نجات یافت، به دلیل ضربان قلب بالا، جهت ادامه درمان و مراقبت ویژه، به بیمارستان تخصصی آموزشی قلب بوشهر توسط سید جواد رضوی و عدنان تاجی تکنسین‌های اورژانس که اکنون از مأموریت برگشته بودند، منتقل شد.
وقتی بیمار به زندگی برگشت، خدا را هزار بار شکر کردم
دکتر موسوی که اجر خود را از خدای بزرگ دریافت کرده بود، گفت: با توکل به خدا و با تلاش گروه منسجم، توانستیم جان یک نفر را نجات دهیم، از شب گذشته تا امروز، بعد از تمام خستگی و پیگیری‌های طاقت‌فرسا، احساس آرامش می‌کنم که خداوند خشنود و دل مادری شاد شده است.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نجات.نوجوان     اورژانس115     دکتر.سید.حسین.موسوی     احمد.حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >