ترخیص سه‌قلوهای بدحال از بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با بهبودی کامل

21 اسفند 1402
سرپرستار بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر از ترخیص سه‌قلوهای بدحال از بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان این بیمارستان با بهبودی کامل خبر داد.

هاجر کشتکار در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: نوزادان حاصل از بارداری‌های چند قلو در معرض خطرات گوناگونی از قبیل خفگی حین زایمان، کم‌وزنی، نارسی، صدمات زایمانی و مشکلات تنفسی هستند که احتمال مرگ‌ومیر آن‌ها نیز نسبت به نوزادان تک قلو بالاتر است.
وی افزود: در سال جاری بارها شاهد بستری نوزادان چندقلویی در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بوده‌ایم که پس از طی مراحل مراقبت و درمان با سلامت کامل طی آموزش‌های لازم به والدین ترخیص شده‌اند.
 سرپرستار بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: در مورد اخیر، نوزادان سه‌قلو که هر سه پسر بودند در ۳۲ هفتگی، با وزن پایین و بسیار بدحال به مدت ۱۳ روز در بخش بستری بودند و سپس با بهبودی ترخیص شدند.
 وی تصریح کرد: والدین این نوزادان پس از ۶ ماه به همراه سه‌قلوها مراجعه و حضوراً از زحمات کادر پزشکی و پرستاری این بخش تشکر و قدردانی کردند.
 سرپرستار بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: همچنین در یک مورد دیگر، هر سه نوزاد سه‌قلو دختر بودند و در شرایط بسیار نامساعدی بودند که با تلاش‌های دلسوزانه کادر پزشکی و پرستاری، با سلامتی کامل ترخیص شدند و هم‌اکنون این سه‌قلوها در شرایط جسمانی خوبی به سر می‌بردند، پس از گذشت مدتی والدینشان با تماس و ارسال عکس سه‌قلوها مراتب قدردانی خود را از کادر پزشکی و پرستاری اعلام کردند.

انتهای پیام/ م.ز ۴۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ترخیص.نوزاد     هاجر.کشتکار     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >